Konfederasyonumuzun 30. Yılkutlamalarının Sonuncusu; Uludağ Kayak Şenliği Gençleri Zirvede Buluştu

Ekleme Tarihi 14.7.2011

Konfederasyonumuzun kuruluşunun 30. Yılı kutlamaları kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün koordinatörlüğünde Bursa ASKF ve Lig Heyeti desteğiyle ilki düzenlenen ULUDAĞ KAYAK ŞENLİĞİ genç kayakçıları zirvede buluşturdu.

Kayak şenliğine katılan sporculara ve ailelerine Konfederasyonumuzun logosunu taşıyan bere ve kaşkollar dağıtıldı.

 “Uludağ kayak sporunun ülkemizdeki markası”
Düzenlenen şenlik öncesi meşale gösterilerini izlemeye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu tür organizasyonların önemine değinerek Uludağ’ın geçmişten günümüze kadar kayak sporunun öncü bölgesi olduğunu ifade etti. Bursa’nın sporun her branşıyla diğer bütün şehirlere öncülük etmesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Altepe, organizasyonun bu amaçla düzenlendiğini söyledi. Düzenlenen bu faaliyetle yaklaşık 110 sporcunun zirvede buluştuğunu kaydeden Başkan Altepe, gelecekte kayak sporunun gelişerek profesyonel sporcular yetişmesinde bu şenliğin önemli bir faktör oynadığına değindi.

Genç kayakçılardan pistte tatlı rekabet’
Düzenlenen şenlikte 110 sporcu pistte boy gösterirken çocuklarını yarışırken izleyen ailelerin mutluluğu gözlerinden okundu. Büyükşehir Belediyespor kulübü sporcularının yanı sıra yarışlara yaklaşık 10’a yakın okuldan katılan sporcuların tatlı rekabeti izleyenlere keyif verdi. Yarışların sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verilirken, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ise “Yarışlarda dereceye girsin veya girmesin bizim için önemli olan bu gençlere kayak sporcunu sevdirebilmek” dedi.

Yarışları izlemeye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Bayram Vardar ve Mustafa Altın, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Baykan, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Lig Heyeti Genel Sekreteri Ersin Yılmaz ve yarışmaya katılan gençlerin aileleri katıldı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.