Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden 91 Amatör Spor Kulübüne Nakdi Destek

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, amatör spor kulüplerine nakdi destek töreninde, Manisa il genelinde mücadele veren 91 amatör spor kulübüne toplamda 2 milyon 835 bin TL’lik nakdi destekte bulundu.

19 Mart 2024, Sal

Anasayfa / Haberler / Askf Haberleri

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, amatör spor kulüplerine verdiği nakdi desteğe bir yenisini daha ekledi. Başkan Ergün, BESOT Konferans Salonu’nda düzenlenen törende 91 amatör spor kulübüne 2 milyon 835 bin TL nakdi destekte bulundu. Törene, Ülkü Ocakları İl Başkanı Emirhan Sallıtepe, MHP Manisa İl Başkan Vekili Ali Dağlıoğlu, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, SPİLAŞ Genel Müdürü Engin Anlı, Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan, Manisa BBSK Başkanı Bora Çaylan, Manisa ASKF Başkanı Erol Timur, spor kulüplerinin başkanları ve temsilcileri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan  Manisa ASKF  Başkanı Erol Timur, desteklerini her zaman hissettikleri Başkan Ergün’e teşekkürlerini iletti. Konuşmasına konukları selamlayarak başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyor, spor kulüplerine nakdi yardım törenimize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve spor camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bugün Çanakkale Zaferimizin de yıl dönümü. Bu vesileyle başta büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman atalarımızı saygıyla anıyorum ruhları şad olsun” dedi.
“Geleceğin sporcularının yetiştirilmesinde ciddi katkı sağlıyorsunuz”
2009 yılından bu yana Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirten Başkan Ergün, “Manisa’mızda tesisleşmeye yönelik hamlelerimiz; spora teşvik projelerimizle gençlerimizin ve çocuklarımızın hep yanında olduk. Bildiğiniz gibi, spor sadece beden eğitimi değil, aynı zamanda disiplin, azim ve takım ruhu gibi önemli değerleri de öğreten bir araçtır. Bu noktada sizler de bu değerlerin aşılanmasında ve geleceğin sporcularının yetiştirilmesinde ciddi katkı sağlıyorsunuz. O açıdan bu şehrin gençlerine ve çocuklarına spor yapma imkanı sunduğunuz için her birinize şahsım ve hemşerilerim adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sporun içinden gelen bir yönetici olarak her zaman yanınızda olmaya, sizlere destek vermeye devam edeceğimden şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

“Önemli olan bizlerin değil, çocuklarımızın geleceğidir, bu da böyle bilinsin!”
Başkan Ergün konuşmasında, “Bazıları çocuklarla top oynayarak, algı yapmaya çalışıyor. Tabi biz sokakta top oynama yaşını geçtik. Bugün 7 bine ulaşan sayısıyla tam 17 branşta Manisalı çocuklarımıza ve gençlerimize modern tesislerde spor yapma imkanı sunuyoruz. Önemli olan bizlerin değil, çocuklarımızın geleceğidir, bu da böyle bilinsin!” dedi. Bu duygularla ASKF Başkanı Erol Timur ve kıymetli yönetimine ve bugün bu güzel ortamda bizlerle bir arada olan kulüp başkanlarımıza, yönetici arkadaşlarıma, sporcu kardeşlerime bir kez daha ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun, Allah'a emanet olun'' diyerek konuşmasını tamamladı.
 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.