Manisa Şehzadeler Belediyesinden Amatörlere Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 8.3.2019

Manisa Şehzadeler Belediyesi, Amatör Spor Kulüplerine toplamda 151 bin 250 Tl nakdi yardımda bulundu.

Manisa Öğretmenevi’nde düzenlenen törene Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa ASKF Başkanı Erol Timur ve Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Manisa ASKF Başkanı Erol Timur,  her zaman amatör sporun yanında olan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’e teşekkür ederek “Kendilerine ve ekibine 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra konuşan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik; Amatör Spor Kulüpleri ile 5 yıl önce belediye başkan adayıyken bir araya geldiklerini ve istişarede bulunduklarını hatırlatıp, seçimlerin ardından bir kez daha bir araya geldiklerini ve Amatör Spor Kulüplerinin kendisinden malzeme değil nakdi yardım talep ettiğini söyledi.  Başkan Çelik  şöyle devam etti; “Yaptığımız istişarelerde nakdi yardım yapılmasının sizler için daha iyi olacağını, malzeme bulduğunuzu söylemiştiniz. Biz de bunu uygun görmüştük. Bir ilk olarak Manisa’da nakdi yardımı biz başlatmıştık. O zaman bana ‘Para yardımı olur mu?’ diyenler olmuştu. Biz de demiştik ki onlara; Fedakarlıklarla spor kulüplerimizi ayakta tutmaya çalışan arkadaşlarımızın hepsine güveniyoruz. Ceplerinden harcama yaparak kulüplerimizi yaşatan arkadaşlarımız için nakdi yardım daha anlamlı olacaktır.Bizim derdimiz; mahallelerde geleceğimiz olan çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkan kulüplerimize gerçek anlamda katkıda bulunmak.”dedi.

Başkan Çelik, Amatör Spor Kulüplerine bir de tesis müjdesi verdi. Projenin adının Amatör Spor Kulüpleri Antrenman Tesisleri olduğunu duyuran Başkan Çelik  “Ahmet Bedevi Mahallemizde belediyemiz tahsisindeki 4 bin 62 metrekarelik alanda kuracağımız tesisimizde 2 bin 150 metrekarelik suni çim bir antrenman sahamız yer alacak. 180 metrekarelik hizmet binamızda ise 4 adet soyunma odası ve ofis yer alacak.  Bu tesis kulüplerimizin antrenmanları için kullanılacak.  Uygun olan zamanlarda da vatandaşlarımız ve gençlerimize hizmet verecek.” şeklinde konuştu. 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.