Muhteşem zaferin mimarlarından İlyas Çanakçı: Türk 'bitti' demeden bitmez

Ekleme Tarihi 23.7.2019

İsveç'in Boras şehrinde düzenlenen 'U20 Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 10 madalya ile sıralamada ülke olarak 5'inci olan Türkiye U20 Atletizm Takımı yurda döndü. Dünkü 4x400 metre bayrak yarışında Türkiye'nin altın madalya kazanmasında önemli rol oynayan isimlerden İlyas Çanakçı, nefes kesen mücadeleyle ilgili olarak, "Son 200 metrede kazanacağıma emindim. Gücümü sona saklayıp gereken atağı yaptığım için çok mutluyum. Türk 'bitti' demeden bitmez" ifadelerini kullandı.

Türkiye U20 Atletizm Takımı, Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle saat 15.30 sıralarında İsveç'in Göteborg kentinden İstanbul'a geldi. Aralarında dünkü 4x400 metre bayrak yarışında koşan Oğuzhan Kaya, Kubilay Ençü, Emirhan Koş, İlyas Çanakçı'nın olduğu milli atletler, İstanbul Havalimanı'nda basın mensupları tarafından karşılandı.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Atletizm Federasyonu Teknik Kurulu Üyesi ve Bayrak Takımları Milli Takım Antrenörü Ahmet Ali Baş, Türk atletizminde tarihi bir şampiyonayı geride bıraktıklarını kaydederek, "Şampiyonada bize düşen görevimizi yerine getirmekti. Tarihimizde en fazla madalya kazandığımız bir şampiyona oldu. Toplamda 3 altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 10 madalya kazanarak, ülkeler sıralamasında 5'inci sırada bitirdik" dedi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.