Nıke Halı Saha Ligi’nde 50 Bin Kişi Futbol Oynayacak

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nin üçüncüsü

18 Temmuz 2011, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

12 Mart 2011'de başlayacak. 12 Mart - 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 62 il, sekiz ilçe olmak üzere toplam 70 merkezde bulunan 100 halı sahada gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi'nin tanıtım toplantısı Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki merkezinde yapıldı.
TFF Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal, Nike Türkiye Pazarlama Müdürü Massimo Giunco, Büyükşehir Belediyespor'un milli oyuncusu Gökhan Süzen ve 2010 sezonunda Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyon olan Tarakçı Sarrafiye, Gazi Üniversitesi ve Gençlerbirliği takımlarının temsilcilerinin katılımı ile tanıtılan Nike Halı Saha Ligi'ne bu yıl 6 bin 400 takım ve 50 binin üzerinde oyuncunun katılması hedefleniyor.
Maçlar denetlenmiş halı sahalarda yapılacak
6 Mart'a kadar kayıtları sürecek olan Nike Halı Saha Ligi'nin futbol oynamak isteyen herkesin organize bir şekilde eğlenerek oynamasını sağlayan çok önemli bir etkinlik olduğunu belirten Ersun Yanal, "HERKESiçinFUTBOL programı kapsamında düzenlediğimiz bu organizasyonun gelişip yaygınlaşması bizleri mutlu ediyor. 3 yılda ulaştığımız sayılar gösteriyor ki Nike Halı Saha Ligi Türkiye'nin en geniş katılımlı ligi. Amacımız daha fazla insanı bu heyecana ortak etmek." dedi.
Yanal’dan Mehmet BAYKAN’a Teşekkür
Ligi bu sezon da ASKF ile kanalı ile düzenleyeceklerini belirten TFF Futbol Genel Direktörü Yanal; "ASKF'ler ile yapılan olumlu işbirliğinden dolayı TFF Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Baykan'a özel bir teşekkür etmek istiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu olarak Nike Halı Saha Ligi organizasyonun yanı sıra futbolun en yaygın olarak oynandığı yerler olan halı sahalarda oynanan futbolun oyuncu sağlığı, güvenlik ve hijyen açısından uygun olması yönünde çalışmalarımız sürdürüyoruz. Yurt çapında bugüne kadar 1000 halı sahayı denetleyip, derecelendirdik. Nike Halı Saha Ligi maçları da bu denetlenmiş halı sahalarda oynanacak" diye konuştu.
Finaller 4-5 Haziran'da
Nike Türkiye Pazarlama Müdürü Massimo Giunco da yaptığı konuşmada "Nike Halı Saha Ligi'ne olan ilgi her yıl giderek artıyor. Bu lig, Türkiye'deki en popüler amatör futbol organizasyonu olma yolunda hızla ilerliyor. En büyük hedeflerimizden biri Türkiye'de spor kültürüne hizmet etmek ve gelişimine katkıda bulunmak. Bu amaçla projeler üretmeye ve teknolojiler geliştirmeye devam edeceğiz" dedi.
Toplantının ardından basın mensuplarına yönelik forma tasarım etkinliği ve halı saha maçı yapıldı.
NIKE HALI SAHA LİGİ
6 Mart tarihine kadar www.nikehalisahaligi.com adresine girerek önkayıt formunu eksiksiz dolduran katılımcılar en yakın Nike kayıt noktasına gidip, 80 TL takım katılım bedeli ödeyerek başvurularını tamamlayabiliyor. Nike Halı Saha Ligi'ne katılacak tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek Herkes İçin Futbol (HİF) Lisansı'na sahip olacaklar ve kayıtlar sırasında HiF lisansı için gerekli belgeleri kayıt noktalarına teslim edecekler. HERKESiçinFUTBOL lisansı, amatör futbolun yaygınlaşmasını sağlayan, ülke genelindeki her türlü futbol müsabakasını organize futbolun içerisine dahil etmeyi ve müsabakalara katılanların TFF tarafından tescil edilmesini sağlayan lisans türüdür. HiF lisansı alan oyuncular tüm HiF turnuvalarına bu lisansla katılabilirler.
15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katılımıyla gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynanacak. 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanacak maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçilecek.
Grup maçları 12 Mart'ta başlayıp 1 Mayıs'a kadar devam edecek.Gruplarda birinci olan takımlar eleme turuna katılmaya hak kazanacak. Saha finallerinin ardından 14-15 Mayıs'ta bölge finalleri oynanacak. Daha sonra 22 Mayıs tarihlerinde bölge şampiyonlarının mücadele edeceği Süper Bölge Finalleri oynanacak, Türkiye final maçları ise 4-5 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşecek. Finale kalan 8 takım final günü öncesi Türkiye Futbol Federasyonu antrenörlerinin yönetiminde özel bir kampa girecek.
Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler de kazanacak.
Organizasyonun gerçekleştirileceği tüm halı sahalar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, imkan ve kabiliyetlerine göre derecelendirilen halı sahalardır.

 

 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.