Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası Finali Kırşehir’de Oynanacak.

2010 – 2011 sezonu Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası Final müsabakası, 15 – 16 Nisan 2011 tarihlerinde KIRŞEHİR’de oynanacak.

16 Temmuz 2011, Cmt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Final müsabakalarına Ankara Beypazarı Şekerspor, Diyarbakır Erganispor, İstanbul Damlaspor, İzmir Buca Belediyespor takımları katılacak.
Finallerin eşleşme kuraları 14 Nisan 2011 tarihinde Kırşehir’de çekilecek.
Türkiye Futbol Federasyonu Koordinatörlüğünde Konfederasyonumuz, TÜFAD ve NİKE firmasının birlikte düzenlediği organizasyonda final oynayacak olan 2 takım, Coca-Cola Akademi Ligi Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan 2 takımdan oluşan 4 takımın oynayacağı U15 Süper Final müsabakası 22 – 23 Nisan 2011 tarihlerinde oynanacak.
2010 – 2011 SEZONU
NIKE PREMİER CUP
U 15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ
1- 2010-2011 sezonu Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 15 – 16 Nisan 2011 tarihlerinde Kırşehir’de oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi 14 Nisan 2011 tarihinde saat 17.00’de Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde yapılacaktır.
2- U 15 müsabakalarında 1996 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler. Takımlar yaşları uygun profesyonel futbolcularını bu müsabakalarda oynatabilirler.
3- Müsabakaların süresi 2x35=70 dakika olup müsabakalar tek maçlı eleminasyon şeklinde oynanacaktır. Normal sürenin beraberlikle bitmesi halinde 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatmalar olacak olup, uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
4- Nike Premier Cup U 15Türkiye Şampiyonası finallerinde birinci ve ikinci olan 2 takım ile Coca- Cola Akademi Ligi Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan 2 takımdan oluşan 4 takım U 15 Süper Final müsabakasını oynamaya hak kazanacak olup eleme usulü oynanacak bu müsabakalar sonunda birinci olan takım Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaktır.
5- Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri İl alfabetik olarak aşağıdadır.
1- BEYPAZARI ŞEKERSPOR (ANKARA)
2- ERGANİSPOR (DİYARBAKIR)
3- DAMLASPOR (İSTANBUL)
4- BUCA BELEDİYESPOR (İZMİR)
Final Müsabakaları Kura Çekimi
6-Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.
Finalist 4 takım alfabetik il sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.
Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)
15 Nisan 2011 – Birinci müsabaka (1 – 2)
15 Nisan 2011 – İkinci müsabaka (3 – 4)
16 Nisan 2011 – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu üçüncülük müsabakası
16 Nisan 2011 – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi birincilik müsabakası
7- Müsabaka oyuncu kadrosu 16 kişiden oluşur. Müsabaka süresi içinde 5 oyuncuya kadar değişiklik yapılabilir.
8- Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2010– 2011 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
9- Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
10- Birinci ve İkinci Kademedeki kulüp bilgi formu listesinin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek kulüp bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları Final müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan futbolcular kesinlikle oynayamaz.
11-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
12-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
13-Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 15 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
14-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
15- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297758 no.lu hesabına yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
16- Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
17- Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir
Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
18- U 15 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Organizasyon Komitesince aşağıda yazılı miktarlar üzerinden belirlenmiştir.
HAKEM 40 TL
YARDIMCI HAKEM 25 TL
GÖZLEMCİ 20 TL
Hakem-Gözlemci ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ödenecektir.
19-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir. Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez.
… TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.