Olimpiyatlarda İlk Altın Madalya Taha Akgül’ Den

Ekleme Tarihi 21.8.2016

Brezilyanın Rio de Janeiro kentindeki Carioca Arena’da yapılan erkekler serbest stil güreş 125 kg finalinde son iki yılın dünya şampiyonu milli güreşçi Taha AKGÜL, Türkiye’ye 2016 Rio olimpiyat oyunlarında ilk altın madalyasını kazandırdı.

Taha AKGÜL finalde son olimpiyat 3. sü İranlı Ghasem’i  3-1 yenerek kariyerinin ilk olimpiyat madalyasını elde etti. Karşılaşmanın ardından galibiyetini mindere gelen Gençlik ve spor Bakanı Akif Çağatay KILIÇ ile kutlayan Taha AKGÜL Türk bayrağı ile zafer turu attı.

Madalya töreni sonrası konuşan milli sporcu” Bu altın madalyayı Van, Elazığ ve Gaziantep’teki patlamalarda hayatını kaybeden şehitlerimize, 15 Temmuz’da tankların mermilerin önüne kendilerini atan vatandaşlarımıza armağan ediyorum" dedi.
 
Brezilyadaki olimpiyatlara 103 sporcu ile katılan Türk milli takımı şu ana kadar 1 altın 3 gümüş ve 4 bronz madalya olmak üzere toplamda 8 madalya ile son dönemde en fazla madalya alınan olimpiyata katılımı gerçekleştirmiştir.Bu madalya sıralamasıyla ülkemiz 19 sıra birden yukarıya yükselmiştir. Konfederasyon Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, Taha AKGÜL  ve madalya alan tüm sporcularımızı ve yönetimi bu önemli başarılarından dolayı kutlayarak başarılarının devamını diledi.
 
 
 
 
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.