Özel Sporcular Futbol Ligi 2019 Sezonu Şampiyonuna Kutlama Ziyareti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında desteklediği, Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Özel Sporcular Futbol Ligi 2019 sezonu şampiyonu Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü'ne kutlama ziyareti gerçekleşti.

27 Ocak 2020, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Ziyarete; Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, TFF Engeliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Kocaeli Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar, Kocaeli Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın katıldı.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem konuşmasında; yerel yönetimler ve sporu seven herkesin bir bütün olarak hareket ettiğinde başarının kaçınılmaz olduğunu aktararak, Kocaeli'de bunun güzel bir örneğinin sergilendiğini dile getirdi. Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü'nün kısa geçmişine rağmen birçok alanda milli takımlara çok sayıda sporcu gönderdiğini vurgulayan Erdem, kulübün gelecek adına da büyük umut verdiğini kaydetti.

TFF Engelli Futbolu Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ise, yaptıkları iş birlikleriyle Türkiye'nin özel sporcular anlamında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline geldiğini vurguladı.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ise; "Bugün Kocaeli'de yaşanan tablo, bir hayalimizin gerçekleştiğini gösteriyor. Son yıllarda Federasyonumuz, basında dünya ve Avrupa şampiyonluklarıyla anılıyor. Bunun en büyük kaynağı; özel sporcuları, engellileri seven bir Cumhurbaşkanımız olmasıdır. Onun bize sarılmasıyla biz evlerden çıktık, spor salonlarında spor yapmaya başladık. Yani engelleri sporla aşmış olduk" dedi

 
Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.