Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Amatörlere Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 4.3.2019

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen törenle toplamda 76 amatör spor kulübüne 380 bin TL'lik nakdi yardımda bulundu.

 Törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİFTÇİ, Şanlıurfa Gençlik ve Spor il Müdürü İbrahim Halil ALP, Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet AKTAŞOĞLU ve yönetim kurulu üyeleri, 76 amatör spor kulübünün Başkan ve yöneticileri ile sporcuları katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Amatör kulüplerimize kurumumuzun 380 bin TL nakdi yardımı olacak. Gençlik demek aslında zenginlik demektir. Genç nüfus gelişmişlikte en önemli kriterlerden bir tanesidir. Sizin genç nüfusunuz yoksa geleceğiniz yoktur. İşte bu görüşü benimsemiş bir kadro olarak her zaman gençlerimizin yanında yer aldık ve almaya da devam edeceğiz" dedi.

Ardından kürsüye gelen  Şanlıurfa ASKF Başkanı Mehmet Aktaşoğlu  ise "Eğer Büyükşehir Belediyesi olmasaydı biz 2017 yılında göreve geldiğimiz zaman takım sayımız 70 idi şu anda 82. Bunun tek destekçisi Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Nihat Çiftçi olduğu için biz bu seviyeye geldik. Eğer Büyükşehir olmasaydı şu anda takım sayımız 40 olurdu. Tüm bu çerçevede bizlere desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Başkanımız Nihat Çiftçi'ye ve Büyükşehir Belediyesi ekibine teşekkür ediyorum" dedi.

Ayrıca Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi  tarafından Şanlıurfa amatörlerinin kullanacağı amatör evi projesinin imzası da atıldı.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.