Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan İle Taskk Genel Başkanı Ali Düşmez’den Bilecik Ve Eskişehir'i Ziyaret

Ekleme Tarihi 18.11.2016

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Bilecik’e geldi.

Baykan, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez ile birlikte geldiği Bilecik’te, yapılan spor tesislerini inceleyerek bir takım ziyarette bulundu. Konukları, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun, Futbol İl Temsilcisi Engin Toku ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Sorumlusu İsmail Özdil karşıladı. İlk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nı tarafından Karasu Yaşam Adası’na yapılan 2 bin seyirci kapasiteli Uluslararası Basketbol Federasyonu (FİBA) standartlarına uygun Spor Salonu'nu gezdi.

Ardından Spor Salonu'nun yanında yapılmaya başlanılan ilk etapta 500 kişilik sosyal tesis ve çim saha yapımını inceleyen ikili, daha sonra Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nusret Tosun ve Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Son olarak Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından Şey Edebali türbesinin girişine yapılan “Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi”ni gezen Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Düşmez Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Alan Sorumlusundan bilgi aldılar.

 
 
 
Bilecik ziyaretinin ardından Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez Eskişehir’de yapımı yeni tamamlanan Eskişehir Amatör Spor Evi’ni ziyaret etti.
Ziyarette Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüseyin Aksoy, Eskişehirspor Kulüp Başkanı Halil Ünal, ASKF Başkanı Sadri Atam, Taban Birliklerinin Başkan ve yöneticileri de hazır bulundu.
Eskişehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan ASKF, TÜFAD, İl Hakem Kurulu ve Saha Komiserleri Derneği tarafından kullanılacak olan Amatör Spor Evine ziyarette bulunan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, önce Taban Birliklerine ait çalışma ofislerini gezdi. Daha sonra Taban Birlik Başkanları ve yöneticileriyle bir araya geldi.
Eskişehir sporu hakkında bilgi alan Mehmet Baykan ve Ali Düşmez Amatör Spor Evi’nin Eskişehir’e yakışan bir bina olduğunu söyleyerek hayırlı olsun temennisinde bulundular. ASKF Başkanı Sadri Atam’da “Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’e ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, taban birlikleriyle ortaklaşa kullanacağımız binamızın yapımında emek ve desteklerini esirgemeyen başta Spor Genel Müdürümüz, TASKK Genel Başkanımız ve Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  
 
 
  

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.