Taban Birlikleri Demokrasiye Sahip Çıktı

Ekleme Tarihi 21.7.2016

Konfederasyonumuz 81 ilimizin ASKF’lerine göndermiş olduğu duyuru ile illerinde spor taban birlikleri ile toplantılar yaparak darbe girişimi yapanları kınamaları ve demokrasimize sahip çıkmaları için bir araya gelerek bu düşüncülerini bir bildiri ile kamuoyuna açıklamalarını iletmişti.

Onlarca ilimiz bu doğrultuda toplantılar yapıp bildirilerini açıkladılar, açıklamayada devam ediyorlar.

 
 
 
 
20 Temmuz 2016 tarihinde Genel Başkanımız Ali DÜŞMEZ’in girişimiyle TÜFAD Genel Başkanı İsmail DİLBER, TFFHGD Genel Başkanı Abdurrahman ARICI ve Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan ÜNSAL’ın görüşmeleri sonucunda 4 Genel Merkez Kamuoyuna bir bildiri açıklamaya karar verdiler. Karar doğrultusunda aşağıdaki metin kamuoyuna sunuldu.
“ SPOR CAMİASI 81 İLDE TEK YÜREK
 
Türkiye’nin 81 ilinde milyonları bulan spor ailesi olarak;
Devletimize ve Demokrasimize karşı gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini şiddet ve nefretle kınıyor, “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” düsturu ile aziz milletimizin dimdik ayakta duracağına yürekten inanıyoruz.
Bu aşağılık saldırıya karşı, irademizi ve özgürlüğümüzü koruyan Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisimize ve Meclis Başkanımıza, Başbakanımıza, siyasi parti genel başkanlarımıza ve güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
Bize, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bir kez daha gösteren demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz.
Spor taban birlikleri olarak şanlı tarihimiz ve Büyük Türkiye’den aldığımız güçle milyonlarla ifade edilen spor ailemizle tüm sportif faaliyetlerimizin ve demokrasi nöbetimizin devam edeceğini halkımızın bilgisine sunuyoruz.
Faaliyetlerimizin devam etmesinin darbeci zihniyete verilecek en güçlü cevap olduğuna inanıyoruz.
Dualarımızın Yüce Allah’ın bu ülkenin insanlarını koruması dileğiyle şükran ve minnetlerimizi arz ederiz.”
 
                  TASKK                             TÜFAD                               TFFHGD                            PROF.FUT. DER.
 
 
Bu bildiri 21 Temmuz 2016 tarihinde Milliyet Gazetesinde tam sayfa olarak yayınlandı. Bildiri 22 Temmuz 2016 tarihinde ise Sabah Gazetesinde yayınlanacak.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.