Taskk 35. Başkanlar Kurulu Toplantısı Nevşehir’de Yapıldı

Ekleme Tarihi 23.6.2014

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun (TASKK) 35. Başkanlar Kurulu Toplantısı Nevşehir’de yapıldı. Toplantıya, TASKK Genel Başkanı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER ile 78 ilin ASKF Başkanı katıldı.

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, Aziz şehitlerimiz ve bu dönemde aramızdan ayrılan önceki Genel Başkanlarımızdan Merhum Orhan SAKA, İstanbul ASKF önceki yöneticilerinden Merhum Berksin GÜVENÇ ve Sakarya ASKF Başkanı Merhum Hüseyin KAMA adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 
Toplantının açılış konuşmasını yapan TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, son yıllarda amatör sporda çok ciddi işlerin yapıldığını ama spor, sporcular ve camia adına yapılacak önemli işlerin de bulunduğunu ifade etti.
 
Bu gayret içinde Spor Genel Müdürü ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Mehmet BAYKAN’dan önemli destekler gördüm. Sizin huzurunuzda bir kez daha Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a teşekkür ediyorum" dedi.
 
Evsahibi Nevşehir ASKF Başkanı Mustafa AVCI, Başkanlar Kurulu’nun Nevşehir’de yapılmasından dolayı başta Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’e, Yönetim Kurulu üyelerine ve toplantıya katılan Başkanlar Kurulu üyelerine teşekkür etti.
 
ASKF Genel Kurullarını yapan ve yeni dönemde aramıza katılan Erzincan, Sivas ve Çankırı ASKF Başkanları söz alarak kısa bir tanıtım ve selamlama konuşması yaptılar.
 
Gelin Spor Yapalım Kış Sporları Projesi ile Gezici Tır Projesi hakkında kısa bir barkovizyon sunumu ile proje hakkında bilgi verildi.
 
Nike Halı Saha Üniversiteler Ligi Bölge elemelerinin tamamlanarak 23-25 Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılacak 32 ilin Üniversite birincileri ile ASKF Başkanları da davet edildiği, şampiyonaya katılacak tüm takımların yol ve konaklama masraflarının TFF tarafından karşılanacağı bilgisi verildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör futbol faaliyetleri hakkında Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN sunum eşliğinde genel bilgilendirme yaptı.
 
Nevşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa ÜNLÜER ve Nevşehir ASKF Başkanı Mustafa AVCI tarafından günün anısına Genel Başkan Ali DÜŞMEZ ile Genel Başkan Vekili Adnan ERSAN’a Kapadokya’yı simgeleyen plaket verdi.
 
Toplantı ASKF Başkanlarının öneri ve taleplerini içeren konuşmalarının ardından Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’in kapanış konuşması ile son buldu.
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.