Taskk Heyeti Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürünü Ziyaret Etti

Ekleme Tarihi 26.12.2014

Konfederasyon Genel Başkan Ali DÜŞMEZ Başkanlığında Genel Sekreter Adnan ERSAN, Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah ALBUNAR ve Dış İlişkiler Sekreteri Murat KANDAZOĞLU, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan NACAR’ı makamında ziyaret etti.

 TASKK heyetinin 14 Ekim 2014 tarihinde Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nu ziyaretinde  “Amatör sporcuların sağlık sorunları, müsabakalarda ambulans ve sağlık memuru bulundurulması ve sağlık eğitimi” konularında yapılan görüşmeler neticesinde Bakanlıkça o günden bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünde toplantı yapıldı.

TASKK heyeti ile Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Osman Arıkan NACAR, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Malik Turkay ESİN, Lojistik ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Oğuz CESUR ve İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Cihan NİŞANCI ile yapılan ortak toplantıda  Amatör müsabakalarda oluşabilecek her türlü sakatlık anında ilk yardım yapılabilmesi ve ambulans hizmeti verilebilmesinde Bakanlığın bu konudaki çalışmaları değerlendirilerek çözüm önerileri sunuldu.
2015 yılı Ocak ayının ilk haftasından sonra yeniden bir araya gelinmesine, bu konuda hazırlanacak talimat ve protokollerin yeniden değerlendirilmek suretiyle sonuca ulaşılması için ortak karar alındı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.