Tekirdağ Amatör Evi İnşaatı Temeli Genel Başkan Ali Düşmez’in Katıldığı Törenle Atıldı

Ekleme Tarihi 26.10.2019

Tekirdağ ASKF tarafından projeleri hazırlattırılarak Tekirdağ Atatürk Spor Salonu bahçesinde yapılacak olan Amatör Evi inşaatının temeli törenle atıldı.

Gerçekleşen temel atma töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ ASKF Başkanı Mehmet Kaya “Projenin yapılmasında katkısı olan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez’e ve katkıda bulunan ismini sayamadığım çok sayıda kişiye teşekkür ederim” dedi.

Genel Başkan Ali Düşmez yaptığı açılış konuşmasında; “Amatörlerin Başkanı olmaktan gurur duyuyorum, futbol özerktir, halı saha maçları dahil tüm maçlar Türkiye Futbol Federasyonunun uhtesindedir. Türkiye Futbol Federasyonu Türkiye' de yılda 122.000 müsabaka oynatır ama herkes Profesyonel Liglerde oynanan 2.600 civarındaki maçı düşünür. Bu 122.000 maç ASKF' ler olmadan oynatılamaz. 81 ilde her türlü sıkıntılı ortamda Amatör camialar bu müsabakaların realize olmasını sağlar. Bugün burada temelini attığımız Amatörler Evinin mimarını kutluyorum. Bizler bu görevlerde kalıcı değiliz ancak bu tesisin mimarı kalıcıdır, bu tesisten hakemlerden saha komiserlerine kadar herkes faydalanacaktır dedi. 81 ilde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuz var. Şuanda 60’a yakın ilimizde amatör evi bulunmakta olup, olmayan illerimizde de bu tür projelerin yapılması için çaba harcamaktayız. Bu bizim için çok değerlidir. Tekirdağ ASKF Başkanı Mehmet Kaya da bu binayı yaparak hem amatörlere hem de taban birliklerine daha iyi hizmet ve destek vereceğini söyledi. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Temel atma törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, Kırklareli ASKF Başkanı Hasan Başdemir, İstanbul ASKF Başkan Yardımcısı Bülent Zent, Faal Futbol Hakemler Derneği Yön. Kurulu Başkanı Rüstem Benzer, Futbol İl Temsilcisi Zafer Ögatlar, İl Hakem Başkan Yardımcısı Kenan Pilatin, TÜFAD Başkanı Abdullah Eroğlu, Tekirdağ ASKF yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanları katıldılar.

Temel atma töreni sonrası Genel Başkan Ali Düşmez Tekirdağ Süper Amatör Ligi takımlarından 100. Yıl Sporun sosyal tesisini gezdi.Kulüp Başkanı Ekrem Daştan ve Yönetim kurulu tarafından karşılanan Düşmez Sahada antrenman yapan minik sporcularla sohbet etti.Daha sonra Kulüp Başkanı Ekrem Daştan ile tesis gezildi. 1 Halı saha, 2 kafeterya, soyunma odaları, yemekhane ve müştemilatın bulunduğu tesisi çok beğenen Genel Başkan Ali Düşmez emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.