Tff Heyeti Gaziantep’te

Şube:Genel Merkez Eklenme Tarihi:22 Şubat 2011, Salı Haberin Okunma Sayısı: 309 TFF HEYETİ GAZİANTEP’TE Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, yönetim kurulu toplantısı için gittikleri Gaziantep'te bazı ziyaretlerde bulundu.

18 Temmuz 2011, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Heyet ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'i makamında ziyaret etti. Gaziantep'in çok büyük bir değişim yaşadığını belirten TFF Başkanı Mahmut Özgener de uzun bir aradan sonra Gaziantep'te olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Başkan Asım Güzelbey'in yaptığı sunumdan çok etkilendiğini, kendisinin çok daha güzel işler yapacağına inandığını ifade eden Özgener, ''Gaziantep kentsel ve kültürel değişimin yanında spor ile de adından söz ettiriyor. Gaziantepspor ve Büyükşehir Belediyespor çok güzel işler yapıyorlar. Gaziantep'in bir eksiğinin stat olduğunu düşünüyorum. Futbol Federasyonu olarak bizlere düşen görevler konusunda elimizden geleni yapacağız, yeni bir stat Gaziantep'e yakışacaktır'' şeklinde konuştu.
Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda TFF heyetine 'Değişen ve Gelişen Gaziantep'i anlatan Başkan Güzelbey, ''Gaziantep'in turizm pastasından hak ettiği payı alması gerekiyor. Bu pay için de bizler gerek alt yapısı gerekse üst yapısı ile modern bir kent olma yolunda gerekli çalışmaları yapıyoruz. Yanı başımızdaki komşu ülkelerin yanı sıra Avrupa Birliği üyesi ülkelerle kurduğumuz yakın ilişkilerin Gaziantep'teki turizm, ekonomi ve sosyal alanların gelişimine çok büyük katkısı oldu.''
Asım Güzelbey, ''TFF çok güzel işlere imza atıyor. Şeffaf bir yönetim anlayışı ile sizlerin sayesinde, futbolun Türkiye'de hak ettiği yeri alacağına olan inancım tamdır. Bizler de yerel yöneticiler olarak sporun tüm dallarına olduğu gibi futbola olan katkılarımızı sürdüreceğiz'' dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, TFF Başkanı Mahmut Özgener'e 27 numaralı Büyükşehir Belediyespor forması hediye etti.
TFF Başkanı Mahmut Özgener ise Başkan Güzelbey'e 27 numaralı Türkiye forması hediye ederek futbola katkılarından dolayı teşekkür etti.
Meclis salonunda yapılan toplantıya, TFF Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ünsal Göksen ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Mahmut Özgener başkanlığındaki TFF Heyeti daha sonra Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ve Gaziantepspor Kulübü'nü de ziyaret etti.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.