TFF ile Turkcell arasındaki ana sponsorluk sözleşmesi uzatıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, 2002 yılından bu yana "Milli Takımlar Ana Sponsoru" olan Turkcell ile iş birliğini 2021 yılına kadar uzattı.

02 Eylül 2019, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Turkcell Küçükyalı Plaza Genel Müdürlük binasında yapılan ana sponsorluk sözleşmesi dijital imza törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan'ın yanı sıra TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Ali Düşmez, Sponsorluk ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Alkın Kalkavan, Yönetim Kurulu üyesi Selim Soydan, Genel Sekreter Kadir Kardaş, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, A Milli Takım oyuncuları, Kültür ve Turizm eski Bakanı Atilla Koç ve davetliler katıldı.

Nihat Özdemir: "Turkcell ile yol arkadaşlığımız bizim için çok değerli"

İlk kez dijital imza kullanılarak yapılan ana sponsorluk sözleşmesi imza töreninde konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir şöyle konuştu:

"Türkiye Futbol Federasyonu ile Turkcell arasındaki ana sponsorluk sözleşmesi imza törenini çok değerli iş ortağımızın ev sahipliğinde gerçekleştiriyoruz. Bu imzayla, Türk sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell ile 2002 yılında başlayan ve 17 yıldır kesintisiz olarak süren iş ortaklığımızda yeni bir döneme daha adım atıyoruz.

Federasyon olarak, güçlü stratejik ortaklarla iş birliği yapmak, öncü markaların bilgi, birikim ve deneyimlerinden yararlanıp, futbolumuzu başarıya taşımak en temel hedeflerimizden birisi. Günümüzde güçlü sponsorların desteği çok değerli ve bu nedenle Turkcell ile olan yol arkadaşlığımızı çok önemsiyoruz, bu anlaşmanın Milli Takımımıza daima artı değer kattığına inanıyoruz.

Uzun soluklu birlikteliğimiz, Turkcell'in Federasyonumuza ve A Milli Takımımıza olan güvenini göstermekle birlikte, Avrupa Şampiyonası yolundaki maçlar öncesinde Milli Takımımıza çok büyük bir moral kazandıracaktır. Turkcell'in katacağı sinerji, Şenol Güneş hocamız ve genç kadromuzla hedeflediğimiz yeni zaferlere imza atmamız içinbüyük bir itici güç olacaktır. Milli Takım ruhuna sahip çıkıp, her şartta desteğini güçlü bir şekilde hissettiren, engelli futboluna sahip çıkması nedeniyle gönlümüzde ayrı bir yeri olan Turkcell'e teşekkür ediyoruz."

Ahmet Akça: "82 milyonun duygularına tercüman oluyoruz"

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, 17 yıldır süren beraberliğin önemine değinirken, "TURKSPORU'nun en büyük destekçisi olarak, sporun her alanında verdiğimiz desteği futbolda da sürdürüyoruz. 2002 yılından beri her mutlu anda olduğu gibi en zor günlerde de Turkcell, Türk futbolunun hep yanında oldu. Şimdi Türkiye, Euro2020 yolunda emin adımlarla ilerlerken, biz de 82 milyonun duygularına tercüman oluyor ve Milli Takımımızın yanında yer alıyoruz. Biliyoruz ki her zaman üzerlerindeki milli formanın sorumluluğunu bilerek sahaya çıkacaklar. Bunu yaparken de arkalarında koca bir ülkenin duaları ve umutları olacak. Geçmişte olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bizleri gururlandıracaklarına inanıyoruz. Son olarak, bugün burada bizimle oldukları için Federasyon Başkanımız Nihat Özdemir, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve ay-yıldızlı futbolcularımıza çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

Şenol Güneş: "2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mutlaka olmak istiyoruz"

A Milli Takım Tek"nik Direktörü Şenol Güneş, imza töreninde 3 bin Turkcell çalışanını Andorra maçına davet ettiği konuşmasında, "Çok güzel bir ambiyans var burada. Biz 17 yıl önce Emre Kaptan ile birlikteydik, beraberdik. O oyuncu ben hoca idim. Yeni gençlerimiz var. Turkcell markasının değeri sadece Türkiye'de değil dünyada da var. Sporu seviyoruz, basketbol ve voleybol Milli Takımlarımıza başarılar diliyorum. Yarışmaları devam ediyor. Bizim de yarışımız devam ediyor. Ama Turkcell ile beraber yeniden başlıyoruz. Heyecanla filmi izledim, görüntüleri görünce insanın duyguları kabarıyor. Aynı heyecanı Andorra ve tüm maçlarda görmek istiyoruz. Rakibimizin gücü ne olursa olsun aynı heyecanla sahaya çıkacağız. Güzel futbol ve iyi bir sonuçla ayrılmak istiyoruz. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda mutlaka olmak istiyoruz. Birlikteliğimiz hep devam etsin, başarıları hep birlikte kazanacağız. Büyük bir aileyiz, bu aileyi kucaklayarak hepinize teşekkür ediyorum"  dedi. 

#bisizikonuşuruz büyük ilgi gördü, Turkcell çalışanları imza törenine renk kattı

Törende, milli takım için hazırlanan ve EURO 2020 serüvenine marş olarak eşlik edecek #bisizikonuşuruz şarkısı da tanıtıldı. Milli takım için itici güç olacak şarkının yanı sıra Turkcell Genel Müdürlük girişi #bisizikonuşuruz hashtag'iyle beraber, futbol takımı soyunma odası şeklinde düzenlenirken, bütün Turkcell çalışanları bayraklarla donatılmış Genel Müdürlük binasında balkonlar ve imza töreninin yapılacağı alanda coşkuya ortak oldu.

Forma hediye edildi

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile birlikte yeni sözleşmeye dijital imza attı. Daha sonra Başkan Nihat Özdemir, Ahmet Akça ve Murat Erkan'a A Milli Takım forması hediye etti. Ahmet Akça tarafından da Nihat Özdemir'e forma takdiminde bulundu. İmza töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.