TFF'den Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'a Ziyaret

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı ile TFF Yönetim Kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyaret etti.

10 Şubat 2020, Pzt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

İstanbul'da gerçekleşen ziyarette; 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali elçisi, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Çağlar, Hasan Akıncıoğlu ve Genel Sekreter Kadir Kardaş ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü Timuçin Güler de yer aldı.

Ziyarette 30 Mayıs'ta Atatürk Olimpiyat Stadı'nın ev sahipliği yapacağı 2020 UEFA Şampiyonlar Ligi finali kapsamında ülkemizin küresel tanıtım fırsatı ile futbolun potansiyeli ve birleştirici gücünü en iyi şekilde kullanabilmek için görüş alışverişinde bulunuldu.

Şampiyonlar Ligi Organizasyon Komitesi Başkanı Servet Yardımcı, görüşmede UEFA'nın beklentisinin Şampiyonlar Ligi finalini düzenleyen ülkeye maksimum katkı sağlaması olduğunu ifade etti ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak tanıtım için gerekli her türlü katkıyı yapacaklarını Bakan Ersoy'a iletti.

Görüşmede geçtiğimiz günlerde UEFA Çocuk Vakfı ile yapılan protokol çerçevesinde Şanlıurfa ve Gaziantep'te çalışmaları başlatılan 'Birlikte Yaşam' projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Ayrıca futbol turizminin merkezi olan Antalya'nın kış aylarında ev sahipliği yaptığı uluslararası organizasyonların daha da gelişmesi için fikir alışverişi yapıldı.

Ziyaret TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Tanıtım Genel Müdürü Timuçin Güler'e A Milli Takım forması takdimiyle sona erdi.

 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.