Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın Lansman Toplantısı Riva’da Yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, futbolun tüm paydaşlarıyla 13 Ocak 2023 tarihinden bu yana sürdürdüğü "The Game Plan" projesinin sonucunda oluşturulan Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın lansman toplantısı yapıldı.

07 Haziran 2024, Cum

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Riva Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp ve Eğitim Merkezi'nde yapılan lansman toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Davut Gül, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, UEFA Stratejik Planlamadan Sorumlu Müdür Oleksandr Kucheriavyi, FIFA Üye Federasyonlar Birimi Avrupa Bölgesi Müdürü Gianni Manca, TFF Strateji Komitesi Başkanı, 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, TFF Amatör İşlerden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, TFF Amatör İşler Koordinatörü ve TASKK Genel Başkan Vekili Remzi Ay, TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, TFF eski başkanları, kulüp başkanları, futbol yöneticileri, teknik direktörler, millî futbolcular, dernek ve vakıf başkanları, MHK eski başkanları, rektörler, akademisyenler, sponsor temsilcileri ve medya mensupları katıldı.

 

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi: "Hedefe giden yolda stratejinin öneminin altını çizerek hazırlıklara başladık"

Toplantıda bir konuşma yapan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak, Türk futbol ailesinin birbirinden değerli fertleri, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerimiz, değerli misafirlerimiz, sevgili basın mensupları, Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı sunumumuza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Günü değil geleceği kurtarmak için 13 Ocak 2023 tarihinde Türkiye Futbolu Stratejik Planı hazırlığı için startımızı verdik. Stratejik planı olmayan dünyadaki üç federasyondan birisi olarak hedefe giden yolda stratejinin öneminin altını çizerek başladık. Büyük futbol ailemizin tüm paydaşlarının aktif katılımlarıyla 1,5 senedir çalıştaylar düzenledik. Kulüp temsilcilerinin, futbolcuların, hakemlerin, akademisyenlerin, medya mensuplarının aktif çalışmaları ve katılımlarıyla bugün stratejik planımızı sizlerle paylaşabilecek hale getirdik." ifadelerini kullandı.

 

"1,5 yılda tam 42 aktif katılımlı çalıştay düzenledik"

İlk kez bu kadar detaylı bir çalışmanın hayata geçirildiğinin altını çizen Başkan Büyükekşi, "Futbol camiası olarak ilk defa böylesine bütüncül ve kapsamlı bir strateji belgesi ortaya koyacağız. Sahip olduğumuz üstün potansiyeli ortak çalışma kültürü ve ortaya koyduğumuz strateji ile birleştirdiğimizde arzu ettiğimiz kalıcı başarılar da beraberinde gelecektir. "The Game Plan" mottosu ile 13 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ilk çalıştayımızdan bugüne kadar 1,5 yılda tam 42 aktif katılımlı çalıştay düzenledik. Futbolun geleceğini kolektif bir ruh ile hep birlikte yazdığımız 2024-2028 Strateji Raporumuz ile artık Türk futbolunun da bir stratejik planı var." şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: "Plansız, strateji olmadan hedeflerimize varmamız mümkün değil"

Toplantıda konuşma yapan isimlerden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Sayın Valim, çok değerli Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, UEFA ve FIFA'dan gelen temsilciler, çok kıymetli antrenörlerimiz ve kulüp başkanlarımız, Türk futbol ailesinin değerli mensupları, kıymetli basın emekçileri, hepinizi saygıyla selamlıyorum, hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Futbol ailesinin içinde yetişmiş birisi olarak, gerçekten buraları iyi tanıyan, hakemlikte, antrenörlükte, futbolculukta, bütün aşamalarında bulunarak bu noktaya gelmiş birisi olarak da stratejik planın bugün sunulmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. 13 Ocak 2023'te, benden önceki Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun da katılımıyla bu süreç başladı. Arkadaşlarımız çalıştılar, 1500 katılımcıyla 42 tane toplantı yapıldı, tarafların görüşleri ortaya konuldu ve Türk futbolunun geleceği için önemli bir adım atıldı: Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı. Plansız, strateji olmadan hedeflerimize varmamız mümkün değil." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen TFF Strateji Komitesi Başkanı, 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın sunumunu gerçekleştirdi.

Burkay'ın yanı sıra sunum boyunca sahnede yer alan TFF 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans İşleri ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Günay, TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt, TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, E-Bilet, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, TFF İcra Kurulu Üyesi, Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, Amatör İşlerden Sorumlu TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ile TFF 1., 2. ve 3. Lig Kulüplerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can da stratejik plan kapsamındaki sorumluluk alanlarıyla ilgili detayları paylaştı.

Basına açık olarak düzenlenen lansman toplantısı, konuşmaların ve sunumun ardından gerçekleştirilen toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 

Türkiye Futbolu 2024-2028 Stratejik Planı'nın sunum dosyası için tıklayınız

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.