U-14 Türkiye Şampiyonası 2.kademe Müsabakaları Tamamlandı

2010 – 2011 Sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları Nevşehir, Kocaeli, Isparta ve Kahramanmaraş grup merkezlerin de 20 – 22 Mayıs 2011 tarihlerinde her grup merkezinde 4’er takım olmak üzere toplam 16 takımın katılımıyla oynanacak..

15 Temmuz 2011, Cum

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

2010 – 2011 Sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları Nevşehir, Kocaeli, Isparta ve Kahramanmaraş grup merkezlerin de 20 – 22 Mayıs 2011 tarihlerinde her grup merkezinde 4’er takım olmak üzere toplam 16 takımın katılımıyla oynanacak.
 İkinci Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 4 takım final oynamaya hak kazanacaktır. 

2010 - 2011 SEZONU
U 14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.KADEME STATÜSÜ
 1- 2010 - 2011 Sezonu U 14 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 1.Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 16 takımın katılımı ile yapılacaktır.
 2- İkinci Kademe Müsabakaları tarafsız grup merkezlerinde 4’er takımlı 4 grupta aşağıda yazılı gruplandırmaya göre tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 3- Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulü yapılacaktır. 

 

2010 - 2011 SEZONU

U 14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2. KADEME GRUPLANDIRMASI

GRUP MERKEZİ

KAYSERİ

20 - 22 MAYIS 2011

GRUP MERKEZİ

KOCAELİ

20 - 22 MAYIS 2011

GRUP MERKEZİ

ISPARTA

20 - 22 MAYIS 2011

GRUP MERKEZİ

K.MARAŞ

20– 22 MAYIS 2011

 

İSTANBUL

(BEYLÜKDÜZÜ)

 

İSTANBUL

(ATAKÖY Ç.ÇEŞME)

 

İSTANBUL

(KARTALSPOR)

 

MERSİN

(AKDENİZ BLD. SPOR)

 

İSTANBUL

(MERTER)

 

İSTANBUL

(DAMLASPOR)

 

ANTALYA

(ILICA BLD.SPOR)

 

SİVAS

(DEMİRSPOR)

 

SAMSUN

(İLKADIM BLD.SPOR)

 

İZMİR

(GÖZTEPE A.Ş.)

 

KONYA

(1905 ULTRAASLAN)

 

DİYARBAKIR

(ERGANİSPOR)

 

TRABZON

(İDMANOCAĞISPOR)

 

BALIKESİR

(BALIKESİRSPOR)

 

MUĞLA

(MARMARİS BLD.)

 

BATMAN

(TÜPRAŞSPOR)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOT:  İstanbul takımları 13 Mayıs 2011 tarihinde hangi grup merkezine gideceğinin

                kurasını İstanbul’da çektiler.

4 TAKIMLI GRUP MERKEZİNDE KURA ÇEKİMİ

    4 takımlı grupta yer alan 4 takım kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler. Kayseri ve Kocaeli grubundaki iki İstanbul takımı müsabakalarını birinci gün oynayacak şekilde ( 1 – 4 ) veya ( 2 – 3 ) kuralarını çekerler.

                               1. GÜN                                             2. GÜN                                            3. GÜN

                               1 – 4                                                      4 – 2                                                  1 – 2

                               2 – 3                                                      3 – 1                                                  3 – 4

 4- U 14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında 1997 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.

5- Müsabakaların süresi 2 x 35 = 70 dakikadır. U 14 Türkiye Şampiyonasında sporcu isim listesine 16 sporcu yazılabilir. Oyuncu değişikliği sayısı 5’dir.

  6- Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2010 – 2011 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.

 7- PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:  

Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesine göre İllerde oynanacak Amatör lig futbol müsabakalarında ve Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda takımların puanlarının eşitliği halinde, dereceleri aşağıda belirtilen esaslara göre saptanacaktır. 

Genel puantajda puanları eşit olan takımların; 

a)      Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;

I.        Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.

II.      Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. ( kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa,  deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)

III.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır.

IV.   Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

V.     Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

VI.   Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.

b)      Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;

I.        Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz. )

II.                  Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.

III.    Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I.bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır. 

IV.                Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır. 

V.     Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır. 

VI.                Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.

VII. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

VIII.                       Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.          

             8-  Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.

    9- Müsabakaya katılan tüm takımlar Birinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci Kademedeki gibi bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları İkinci Kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan sporcular kesinlikle oynayamaz.

  10-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.

      11-  Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.

 12-  Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 14 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.

                (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)

13-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.

 14-Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297758 no.lu hesabına yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.

    15-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.          

Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.

    16-  Müsabakaların çim veya sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.

       Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.

    17-  U 14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler; 

       HAKEM                                          40 TL

       YARDIMCI HAKEM                     25 TL

GÖZLEMCİ                                     20 TL

        Hakem-Gözlemci ücretleri afys sistemi üzerinden Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ödenecektir.      

  18- Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 12’yi geçemez.                                                                                                                                                     

 

 …TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.