U13 Futbol Altyapı Gelişim Projesi Futbol Turnuvası 2. Kademe Müsabakaları Programı Açıklandı

Alt yaş gruplarında yetenekli futbolcuların tespit edilerek ‘’ Futbol Altyapı Gelişim Projesine ’’ alınması ve bu proje kapsamında yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında işbirliği ile düzenlenen turnuvanın 2.Kademe müsabaka programı açıklandı.

08 Mayıs 2019, Çar

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

12 ilden 12 takımın katılımıyla 4’er takımlı 3 grupta oynanan 1.Kademe müsabakaları sonunda grup birincisi olan 3 takım, grup ikincisi olan 3 takım ve puanı en iyi olan grup üçüncüsü 2 takım olmak üzere toplam 8 takım 2.kademe müsabakalarını oynamaya hak kazandı.

2 grupta oynanacak 2.Kademe müsabakalarının grup belirlenmesi kura çekimi Spor Genel Müdürlüğünde yapıldı. Kura çekimine TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, Spor Genel Müdürlüğü Danışmanı Remzi Ay, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar ve TFF Uzmanı Sevgi Akbay katıldı.

  1. Kademe müsabakaları 24 – 26 Mayıs 2019 tarihlerinde Konya’da oynanacak müsabakalar sonunda gruplarında 1. ve 2. olan 4 takım final oynamaya hak kazanacak. Final müsabakaları Haziran ayı içinde yapılacak.

Kura çekimi sonunda oluşan gruplar ve fikstür aşağıdadır.

 

 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.