U13 Futbol Altyapı Gelişim Projesi Turnuvası finali Riva'da yapıldı

Alt yaş gruplarında yetenekli futbolcuların tespit edilerek "Futbol Altyapı Gelişim Projesine" alınması ve bu proje kapsamında yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliği ile düzenlenen turnuvanın final müsabakaları Riva'da yapıldı.

15 Haziran 2019, Cmt

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde oynanan final maçında İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor'u 4-0 yenen Samsun Gençlik ve Spor şampiyon oldu. Üçüncülük maçında Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor'u 1-0 yenen Adana Gençlik ve Spor turnuva üçüncüsü oldu.

Final maçı sonrası düzenlenen törende kupa ve madalyaları TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez verdi.

Final müsabakalarına TFF Genel Sekreter Yardımcısı ve Konfederasyon Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, Konfederasyon Genel Sekreteri Abdullah Albunar, Genel Başkan Yardımcıları Remzi Ay, Şener Aydın, Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, İstanbul ASKF Genel Sekreteri Ali Muhammet Tanrıyaşükür ile Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Mamati katıldı.

Ayrıca son dörde kalan takımlara TASKK adına yaptırılan spor malzemeleri Genel Başkan Ali Düşmez tarafından hediye edildi.

 

Futbol Altyapı Gelişim Projesi Futbol Turnuvası

U13 Final Müsabakaları Programı

Tarih -Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

13.06.2019-16:00

Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Ve Spor

0-2

İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik Ve Spor

13.06.2019-17:30

Samsun Gençlik Ve Spor

2-0

Adana Gençlik Ve Spor

Üçüncülük Maçı

14.06.2019-15:00

Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Ve Spor

0-1

Adana Gençlik Ve Spor

Final Maçı

14.06.2019-16:30

İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik Ve Spor

0-4

Samsun Gençlik Ve Spor

 

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.