U14 Türkiye Şampiyonu Manisa Büyükşehir Belediyespor Oldu

2018 – 2019 Sezonu U14 Futbol Türkiye Finalleri Kastamonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

09 Temmuz 2019, Sal

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

7 – 8 Temmuz tarihlerinde düzenlenen karşılaşmalar Gazi Stadı’nda oynanırken, ilk gün yarı final maçları oynandı. Yapılan yarı final karşılaşmalarında Trabzon Hekimoğlu Doğanspor – Batman Teiaş Gençlik ve Spor arasında 3/4.lük mücadelesi yapıldı. Trabzon temsilcisi mücadeleyi 4 – 0 kazanarak Türkiye üçüncüsü oldu.

Final mücadelesi Manisa Büyükşehir Belediyespor – Sakaryaspor A.Ş. arasında oynandı. Manisa Büyükşehir Belediyespor mücadeleyi 5 – 0 kazanarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Derece elde eden takımlar kupa ve madalyalarını TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez, Gençlik ve Spordan sorumlu Devlet ve eski İçişleri Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu’ndan aldı.

Genel Başkan Ali Düşmez törende yaptığı konuşmada; "Önce tüm takımları, ardından ilk dörde kalanları, son olarak da final oynayan takımları kutluyorum. Sporun güzelliği bu. Bir mücadele oluyor ve biri yeniyor, biri de yeniliyor. Centilmenliği, dostluğu, insanlığı, adamlığı, dürüstlüğü bırakmamak lazım. Spora yakışır değerlerle mücadele ettiğiniz için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve yönetimi adına hepinize teşekkür ediyorum.Kastamonu'da çok güzel bir tablo ile karşılaştık, hem tribünde hem de sahada bu güzellikleri yaşadık. Yaşları daha ufak olmasına rağmen bizlere fair-play anlamında çok güzel örnekler verdiler. Sportif başarılarının yanı sıra bu güzel tablo için kendilerine teşekkür ediyorum. Sizler bu güzel tabloları bize yaşatın ki özellikle altyapılara bu ve benzeri hizmetleri daha fazla yapalım."dedi.

Ödül töreni ile birlikte organizasyonun kusursuz işleyişi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak’a, Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu’na, TFF Kastamonu İl Temsilcisi Serdar Badioğlu’na ve Kastamonu İl Hakem Kurulu Başkanı Bahri Baytekin’e teşekkür plaketleri Genel Başkan Ali Düşmez tarafından takdim edildi.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.