U17 Türkiye Şampiyonu Giresunspor

Denizli’nin ev sahipliği yaptığı 2010-2011 Futbol Sezonu U-17 Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları 30 Nisan 2011 Cumartesi günü oynanan müsabakalarla tamamlandı.

15 Temmuz 2011, Cum

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri

Denizli’nin ev sahipliği yaptığı 2010-2011 Futbol Sezonu U-17 Türkiye Şampiyonası Final Müsabakaları 30 Nisan 2011 Cumartesi günü oynanan müsabakalarla tamamlandı.
Şampiyonanın 3. olan takımını belirleyen müsabakada Kayserispor ile Kasımpaşaspor saat 13:30’da Denizli Gümüşler Stadında karşı karşıya geldi. Müsabaka 3-2 Kayserispor’un üstünlüğü ile tamamlandı ve Kayserispor Türkiye 3.’sü Kasımpaşaspor ise Türkiye 4.’sü oldu.
Denizli Atatürk Stadında saat 15:00’de başlayan final müsabakasında ise Konyaspor ile Giresunspor karşılaştı. Müsabakayı Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen, Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Edip Yılmazlı, Faruk Boyacı, Emin Şen, Kemal Karaoğlan, Yaşar Kaçar, Futbol İl Temsilcisi Metin Hüyük, İl Hakem Kurulu Başkanı Sinan Baş ve İl Hakem Kurulu Üyesi Hayati Ünal, Denizli ASKF Onur Kurulu Üyesi M. Akif Aycan, TFF İl Disiplin Kurulu Üyesi Köksal Çekerek ve Saha Komiserleri Derneği Denizli Şube Başkan Yardımcısı Selahittin Erolan birlikte izledi.
Oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahip olan final müsabakasında Giresunspor Konyaspor’u 3-0 mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu.
Final müsabakasının ardından yapılan törende TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’na, Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen’e, Futbol İl Temsilcisi Metin Hüyük’e ve İl Hakem Kurulu Başkanı Sinan Baş’a Türkiye Futbol Federasyonu adına teşekkür plaketi verdi.
4. Olan Kasımpaşaspor’a kupa ve madalyalarını Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen verdi. Ceşen Kasımpaşaspor’u yapmış olduğu mücadeleden dolayı tebrik etti. 3. Olan Kayserispor ise kupa ve madalyalarını Futbol İl Temsilcisi Metin Hüyük’ten aldı. Türkiye 2.’si Konyaspor’a kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu verdi. Şampiyon Giresunspor ise kupa ve madalyalarını Denizli Vali Yardımcısı Abdullah Acar’dan aldı.
Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli’de Türkiye Şampiyonalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı her zaman büyük sevinç duyduk. 3 Yılda 2 Türkiye Şampiyonası Finallerini Denizli’de yaptık. Önce U-19 Türkiye Şampiyonası ve ardından şimdide U-17 Türkiye Şampiyonası Finallerini oynatmanın mutluluğunu yaşadık. Bize bu imkanları sağlayan TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener’e, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanımız Sayın Mehmet Baykan’a ve TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan’a çok teşekkür ediyorum” dedi.
TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan, “Şampiyonanın fair play çerçevesinde çok güzel bir şekilde geçtiğini vurgulayarak gelen takımlarımızın memnun bir şekilde Denizli’den ayrılıyor olması bizleri çok memnun etmiştir. Genel Başkan Feyyaz Ceşen olmak üzere Denizli ASKF Yönetim Kuruluna ve Personeline çok teşekkür ediyorum. Denizli bizim evimiz gibi” dedi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ise kupa ve madalya törenlerinin ardından Giresunspor oyuncularını ve teknik heyetini tebrik etti. Zolan “bu tür şampiyonaların Denizli’de yapılmasından dolayı duymuş olduğu memnuniyeti dile getirdi. Zolan TFF Genel Sekreter Vekili Adnan Ersan’a, Denizli ASKF Genel Başkanı Feyyaz Ceşen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tüm takımları Denizli’de misafir etmekten memnunuz” dedi. Zolan ayrıca Şampiyon Giresunspor’a başarılar diledi.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.