UEFA başkanlığına Aleksander Ceferin yeniden seçildi

43. UEFA Olağan Kongresi, üye ülke federasyonların katılımı ile İtalya'nın başkenti Roma'da yapıldı.

08 Şubat 2019, Cum

Anasayfa / Haberler / Tff Haberleri


TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı'nın UEFA Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldığı kongrede TFF'yi Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alaattin Aykaç ve Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.

Başkanlık seçiminin yapıldığı kongrede oylamaya tek aday olarak giren Aleksander Ceferin, 55 ülkenin desteğini alarak 2019-2023 dönemi için yeniden başkan oldu.

UEFA Yönetim Kurulu'nun 7 üyeliği için seçim yapılırken, 4 yıl süreyle bu göreve Sandor Csanyi (Macaristan), Armand Duka (Arnavutluk), Fernando Gomes (Portekiz), Jesper Moller Christensen (Danimarka), Andrii Pavelko (Ukrayna), Luis Rubiales (İspanya) ve Davor Suker (Hırvatistan) seçildi. UEFA'nın kadın yönetim kurulu üyesi Florence Hardouin (Fransa) da 4 yıllığına yeniden görev aldı.

Avrupa Kulüpler Birliği temsilcisi olarak ise Nasser Al-Khelaifi, UEFA Yönetim Kurulu'na girdi.

Kongrede UEFA tarafından FIFA Yönetim Kurulu'na gönderilecek isimler de katılımcıların oylarıyla belirlendi. Buna göre FIFA Konseyi üyeliğine Reinhard Grindel (Almanya), Sandor Csanyi (Macaristan), Greg Clarke (İngiltere) dört yıllığına, Fernando Gomes (Portekiz) ve Georgios Koumas (Güney Kıbrıs Rum Kesimi) da iki yıllığına seçildi.

Bir sonraki UEFA Kongresi, 3 Mart 2020'de Amsterdam'da yapılacak.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.