39. ''16 Mayıs ATATÜRK Yol Koşusu'' İstanbul’da Büyük Bir Coşkuyla Yapıldı

Ekleme Tarihi 17.5.2019

İstanbul ASKF tarafından organize edilen geleneksel ‘‘ATATÜRK YOL KOŞUSU’’nun 39.su her yıl olduğu gibi bu yıl da Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlattığı gün olan 16 Mayıs tarihinde Gülhane Parkı'nda sporcuların yoğun katılımları ile yapıldı.

İstanbul ASKF kurucularından Kemal Bektaş tarafından ilk olarak 1978 yılında organize edilen koşuya, öğrencilerin yanı sıra büyük ve genç yaş sporcularda koşuya iştirak ettiler. Koşu başlama törenine başta TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ olmak üzere, TFF Marmara Bölge Müdürü Gür Onar, TFF İstanbul İl Temsilcisi  Ali M.Tanrıyaşükür, Türkiye Atletizm Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi Ömür Ümit Sukat, İASKF Yönetim Kurulu Üyeleri, TASKK Onur Kurulu Üyesi ve koşunun mimarı Kemal Bektaş, İFSKD Başkanı Ali Osman ÖZGÜL, Fatih Belediye Başkanlığı temsilcileri ve basın mensupları katıldılar. 

 Sporcuların kıyasıya mücadele ettiği koşu toplam 4 kategoride yapıldı. Yarışmalar sonunda dereceye girenler ödüllerini almadan önce Genel Sekreter Ali M.Tanrıyaşükür tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Ali Tanrıyaşükür ayrıca yaklaşmakta olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da kutladı.

 Genel Başkan Ali DÜŞMEZ yaptığı konuşmada;“Tamamen amatör spor ruhuna ve Fair-Play anlayışına hitap eden bu organizasyona her şeyden önce katılan tüm sporcu, antrenör ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yalnızca futbolun değil, amatör branşta faaliyet gösteren tüm spor dallarının federasyonudur. Koşumuzu gerçekleştirirken aynı zamanda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlamış oluyoruz. Bu organizasyona katılımlarından ötürü başta Fatih Belediye Başkanlığına, Atletizm Federasyonuna ve Gençlik Hizmetleri Spor  İl Müdürlüğüne ve tüm sporcularımıza ayrıca teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bu senede her yıl olduğu gibi katılanlara sertifika ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Dereceye girenler ise bu sene farklı olarak her kategoride altın alırken protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.