A- Gençler Finalleri Denizli’de Oynanacak

Ekleme Tarihi 18.7.2011

2008 – 2009 sezonunda 72 il’de düzenlenen A-Gençler kategorisinde yerel liglere katılan 1900 civarında takım içinde illerinde başarılı olan 142 takımın Mayıs ayında başlayan Türkiye Şampiyonası

1. ve 2. kademe müsabakalarında grup birincisi olarak finale kalan Sivas Demirspor, Mersin Galataspor, Kocaeli B.B. Kağıtspor ve İzmir Bucaspor takımlarının katılacağı final müsabakaları 20-21 Haziran 2009 tarihlerinde Denizli’de oynanacak.
19 Haziran tarihinde yapılacak eşleşme kuralarının ardından yarı final müsabakaları 20 Haziran 2009 tarihinde eleme usulü oynanacak. Bu müsabakaların mağlupları üçüncülük, galipleri ise şampiyonluk maçını 21 Haziran 2009 tarihinde oynayacak.
Final statüsü ektedir.
2008 – 2009 SEZONU
A – GENÇLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ
1- 2008-2009 sezonu A- Gençler Türkiye Şampiyonası Final müsabakası, İkinci Kademe müsabakalarında grup birincisi olan;
- İzmir Buca Belediyespor
- Kocaeli B.Ş. Bld. Kağıtspor
- Mersin Galataspor
- Sivas Demirspor
takımlarının katılımı ile 20– 21 Haziran 2009 tarihlerinde DENİZLİ’de yapılacaktır.
2- Final müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 2.000 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek:1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 31 Ağustos 2009 tarihine kadar alacaklardır. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.
Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen, anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF Şike Tahkik Kurulunca tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payları ödenmeyecektir.
3- Final müsabakaları tek maçlı eleminasyon sistemiyle oynanacak olup normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılacak, uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
4- Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.
Finalist 4 takım il alfabetik sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.
Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler. (1, 2, 3, 4)
20 Haziran 2009 - Birinci Müsabaka ( 1 – 2 )
20 Haziran 2009 - İkinci Müsabaka ( 3 – 4 )
21 Haziran 2009 - (1 – 2 ) mağlubu ile ( 3 – 4 ) mağlubu üçüncülük müsabakası
21 Haziran 2009 - (1 – 2 ) galibi ile (3 – 4 ) galibi birincilik müsabakası
5- A – Gençler Türkiye Şampiyonası Final müsabakalarında 1990 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.
6- Müsabakaların süresi 2 x 45 = 90 dakika olup uzatma süresi 2 x 15 dakikadır.
7- Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2008 – 2009 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
8- Final müsabakalarında futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Final müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. TFF Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans, itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu karara bağlanır.
9- Müsabakaya katılan takımlar Birinci ve İkinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci ve İkinci Kademedeki gibi bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklar ve onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte Final müsabakası teknik toplantısında Federasyon Temsilcisine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğünce onaylanan listelerde ismi olmayan futbolcular müsabakalarda kesinlikle oynayamaz.
10- Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
11- Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden, anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF Şike Tahkik Kurulunca tespit edilen, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takımlar hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl A-Gençler Şampiyonasına katılamazlar.
(Mazeretleri nedeniyle Final müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu Mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
12-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcisi tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
13-Müsabakalara katılan takımlar Futbol Müsabaka Talimatı'nın 34. ve 35. maddelerine göre yapacakları itirazlar için 50 TL. depozitoyu süresinde süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası 1.Levent Ticari Şubesi Müdürlüğü 186/6297758 no.lu hesaba yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
14-Türkiye Şampiyonalarında müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımın bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisans da tahrifat yapıldığına v.b. konularında bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 50 TL’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
Örneğin, 3 futbolcu için itiraz yapan takım 50 TL. x 3 = 150 TL.
15-Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
16-Müsabakalarda görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler;
ORTA HAKEM 83 TL.
YARDIMCI HAKEM 60 TL.
4. HAKEM 60 TL.
GÖZLEMCİ 45 TL.
;Hakem –Gözlemci ücretleri Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ücret bordrolarını gönderen ilgili TFFHGD Şube Başkanlığı’nın banka hesabına gönderilecektir.
17-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ödenir. Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcileri dahil 20’yi geçemez.
                                                      ...TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ…

 

 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.