Erzurum Aşkale 3 Mart Belde Spor Futbolcuları Kaza Geçirdi

Ekleme Tarihi 12.3.2012

Ardahan deplasmanından Erzurum’a dönen Aşkale 3 Mart Belde Spor’u taşıyan midibüs Tortum İlçesi yakınlarında şarampole yuvarlandı. Kazada bir yönetici yaşamını yetirdi 23 kişi yaralandı.

Kaza Erzurum’un Tortum İlçesine bağlı Aksukapı mevkiinde meydana geldi. Ardahan Göle Belediye Sporla oynadığı maçı 2-0 kazanan Aşkale 3 Mart Belde Sporlu futbolcular, Aşkale İlçe Belediyesi tarafından kendilerine tahsis edilen Özel Halk Otobüsü ile Erzurum’a doğru yola çıktı. Takım antrenörü Sinan BOYACI yönetimindeki midibüs Tortum ilçesine bağlı Aksukapı mevkiine geldiğinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı. Kazada, biri ağır 24 kişi yaralandı.

Yaralılar, bölgeye sevk edilen ambulans ve yoldan geçen özel araçlarla Erzurum’daki Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanelerine kaldırıldı. Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis’te yapılan tüm müdahalelere rağmen yönetici olan ve aynı zamanda belediyenin itfaiye biriminde çalışan evli ve 3 çocuk babası 40 yaşındaki Gürol ÇOBANOĞLU yaşamını yitirdi.
Bölgesel Amatör Ligi Birinci Grupta mücadele veren Aşkale 3 Mart Belde Spor 37 puanla lider durumdaydı.
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu olarak Yönetici Gürol ÇOBANOĞLU na Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.