U15 Türkiye Şampiyonası 2.kademe Müsabakaları 05 Nisan 2012 Tarihinde Oynanacak

Ekleme Tarihi 28.3.2012

2011 – 2012 Sezonu Nike Premier Cup U15 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 05-08 Nisan 2012 tarihlerinde Afyonkarahisar’da, 06 – 08 Nisan 2012 tarihlerinde Balıkesir, Çorum ve Malatya grup merkezlerinde 18 takımın katılımı ile oynanacak.

4 grup merkezinde oynanacak müsabakalar sonunda grup birincisi olan 4 takım Final müsabakalarını 13 – 14 Nisan 2012 tarihlerinde oynayacak.

 
Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası finallerinde birinci ve ikinci olan 2 takım ile Coca- Cola Akademi Lig’i Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan 2 takımdan oluşan 4 takım 20 – 21 Nisan 2012 tarihlerinde U 15 Süper Final müsabakasını İSTANBUL’da oynayacaklardır. Eleme usulü oynanacak bu müsabakalar sonunda birinci olan takım Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.
 
2011 - 2012 SEZONU
NIKE PREMİER CUP U 15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
     2. KADEME STATÜSÜ
 
1-      2011 - 2012 Sezonu U 15 Türkiye Şampiyonası Organizasyonu Türkiye Futbol Federasyonu’nun Koordinatörlüğünde Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği ve NIKE Firması tarafından düzenlenmektedir.
 
2-      U 15 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları 1. Kademe müsabakalarında grup birincisi olan 18 takımın katılımı ile yapılacaktır.
 
3- İkinci kademe müsabakaları 6 takımlı grupta 5 – 8 Nisan 2012 tarihlerinde, 4’er takımlı gruplarda 6 – 8 Nisan 2012 tarihlerinde olmak üzere 4 tarafsız grup merkezinde oynanacaktır.
 
-Final müsabakası, İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla                                13 – 14 Nisan 2012 tarihlerinde eleme usulü oynanacaktır.
2011 - 2012 SEZONU
NIKE PREMİER CUP U15 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
2. KADEME GRUPLANDIRMASI
GRUP MERKEZİ
AFYONKARAHİSAR
05 – 08 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
BALIKESİR
06 – 08 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
ÇORUM
06– 08 NİSAN 2012
GRUP MERKEZİ
MALATYA
06– 08 NİSAN 2012
 
İSTANBUL
(TEPEBAĞ KÜLTÜR)                    
 
İSTANBUL
(ALTINTEPSİSPOR)
 
SAMSUN
(İLKADIM BELEDİYESPOR)
 
ELAZIĞ
(ELAZIĞSPOR)
 
İSTANBUL
(KARTALSPOR)
 
İSTANBUL
(DUDULLUSPOR)
 
SAMSUN
(KADIKÖYSPOR)
 
DİYARBAKIR
(DSİ SPOR)
 
ANTALYA
(ÖZERSPOR)
 
İZMİR
(İZMİRSPOR)
 
TRABZON
(ERDOĞDUSPOR)
 
MERSİN
(AKDENİZ BLD.SPOR)
 
ANTALYA
(ŞİMŞEKSPOR)
 
KOCAELİ
(K.B.Ş. BLD.KAĞITSPOR)
 
ZONGULDAK
(DEVREK BLD.SPOR)
 
HATAY
(HATAYSPOR)
 
MUĞLA
(YENİ MİLASSPOR)
 
-
 
-
 
-
 
ANKARA
(B.PAZ.ŞEKERSPOR)
 
 
-
 
-
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4-  Nike Premier Cup U 15 Türkiye Şampiyonası finallerinde birinci ve ikinci olan 2 takım ile Coca- Cola Akademi Lig’i Türkiye Şampiyonasında birinci ve ikinci olan 2 takımdan oluşan    4 takım 20 – 21 Nisan 2012 tarihlerinde U 15 Süper Final müsabakasını iSTANBUL’da oynayacaklardır. Eleme usulü oynanacak bu müsabakalar sonunda birinci olan takım Nike Premier Cup Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacaktır.
 
5-                                4 takımlı grupların müsabaka fikstürü
 
  4 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2, 3, 4 numaraları çekerler.
 
            1. GÜN                                   2. GÜN                                   3. GÜN
            1 – 4                                       4 – 2                                       1 – 2
            2 – 3                                       3 – 1                                       3 – 4
 
4 takımlı grupta bir takımın katılmaması halinde 3 takımlı gruba göre kuralar çektirilerek müsabakalar yaptırılacaktır.
 
4 takımlı grup merkezlerinden BALIKESİR grup merkezindeki 2 İstanbul takımı ve ÇORUM grup merkezindeki 2 Samsun takımı 1.gün müsabakalarını birbirleriyle oynayacak şekilde kura çekimi yapılacaktır.
 
6 takımlı grubun müsabaka fikstürü
 
 
 Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacak, öncelikle aynı ilden  2’şer takımla katılan İstanbul ve Antalya takımları (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.
 
 
3 takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü
 
3’lü grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2,  3 numaraları çekerler.             
 
            1. MÜSABAKA                      2. MÜSABAKA                       3. MÜSABAKA
 
                      1 – 2                                        3 – 1                                       2 – 3
 
- Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
 
- Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.
 
-          Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
-          Üç gün tek devreli ligve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 10’ar dakikalık iki devre halinde uzatılacak uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir.
 
6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNE BİR TAKIM KATILMADIĞI TAKDİRDE
 5 TAKIMLI GRUP MERKEZİNDE KURA ÇEKİMİ
 
 
    Altı takımlı grup merkezlerinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. (Aynı ilden 2 takım varsa önce onlar A ve B grubuna ayrılır.) 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda eşitlik halinde ikinci maçın sonunda müsabaka 10 dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilir. Kazanan takımın belli olmaması halinde seri penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynayacakları müsabakalar sonucunda (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ERTESİ GÜN eleme usulüne göre bir müsabaka oynayacaklar ve müsabaka sonucunda netice alınamaması halinde müsabaka 10’ar dakikadan iki devre halinde uzatmaya gidilecek. Kazanan takımın belli olmaması halinde penaltı atışları ile kazanan takım grup birincisi olacaktır.
 
 
6- U 15 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 1997 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular oynayabilirler.  Profesyonel takımı olan kulüplerin yaşları uygun profesyonel futbolcuları müsabakalarda oynayabilir.
 
7- Müsabakaların süresi 2 x 35 = 70 dakika olup uzatma süresi 2 x 10 dakikadır.
 
8- PUANLARI EŞİT OLAN TAKIMLARIN DERECELERİNİN BELİRLENMESİ:
Futbol Müsabaka Talimatı’nın 9. Maddesine göre İllerde oynanacak Amatör lig futbol  müsabakalarında ve Türkiye Birinciliğine varan müsabakalarda takımların puanlarının eşitliği halinde, dereceleri aşağıda belirtilen esaslara göre saptanacaktır.
 
Genel puantajda puanları eşit olan takımların; .
 
a)      Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;
 
I.       Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.
 
II.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakılır. ( kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa,  deplasmanda fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)
 
III.    Kendi aralarındaki müsabakalarda puan ve gol eşitliği devam ediyorsa, genel puantajdaki gol averajına bakılır.
 
IV.   Takımların gol averajları da eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
V.  Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VI. Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maçlı eleme usulü uygulanacak bir müsabaka neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
b)     Aynı puana sahip takım sayısı üç veya daha fazla ise;
 
I.        Bu takımların birbirleriyle oynadıkları müsabaka sonuçlarına göre yapılan puan cetveli ile kesin sonuç belirlenir. (Puan cetvelinde eşit puanlı iki veya daha fazla takım arasında oynanan müsabaka sonuçlarına tekrar bakılmaz. )
 
II.     Önce bu puan cetvelinde takımlar arasında puan üstünlüğüne bakılır.
 
III.    Puan cetvelinde puan eşitliği varsa I.bentte belirtilen puan cetvelindeki gol averajına bakılır.
 
IV.   Gol averajı da eşit ise daha fazla gol atan takıma bakılır.
 
V.  Bütün bu şartlara rağmen takımların puanları ile attıkları ve yedikleri gol sayıları eşit ise genel puan cetvelindeki averaja bakılır.
 
VI.    Genel puan cetvelindeki averajlar eşit ise daha fazla gol atmış olan takım üstün sayılır.
 
VII.  Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.
 
VIII.  Bütün bu şartlara rağmen eşitliğin devam etmesi halinde belirtilen esaslara göre ilgili takımlar arasında yapılacak tek maç eleme usulü müsabakaları neticesinde kazanan takım üstün sayılarak nihai sonuç alınır.
 
9-  Müsabakalarda Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2011 – 2012 Futbol Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.
10-  U15 grup müsabakalarında oyuncu sayısı 11, yedek oyuncu sayısı 5, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir.
         
     11- Grup Müsabakalarında Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Grup müsabakalarının sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.
    12-Müsabakaya katılan tüm takımlar Birinci Kademedeki listenin dışında kadrolarında yer verecekleri futbolcuların listesini Birinci Kademedeki gibi bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’ne onaylattıracaklardır. Onaylattıkları ek sporcu bilgi formlarının bir nüshasını bağlı oldukları Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerine, bir nüshasını da lisanslarla birlikte grup müsabakasını oynayacakları ikinci kademe müsabakalarının teknik toplantısında Federasyon Temsilcilerine vereceklerdir. Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü’nce onaylanan listelerde ismi olmayan sporcular kesinlikle oynayamaz.
  13-Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.
 
       14-Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.
 
 15-Grup müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, grup merkezinde kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl U 15 Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.
    (Mazeretleri nedeniyle grup müsabakalarına katılamayacağını bildiren ve bu  mazeretleri Federasyonca uygun görülen takımlar hariç)
 
 16-Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda,bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır.
17- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO: TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.
 
18-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda yazılı bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan  200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.
         Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.
 
19-  Müsabakaların çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha için uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.
       Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.
  20-  U 15 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakem ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Organizasyon Komitesince aşağıda yazılı miktarlar üzerinden belirlenmiştir.
 
            HAKEM                           44 TL
            YARDIMCI HAKEM         28 TL
            GÖZLEMCİ                     22 TL
 
        Hakem-Gözlemci ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından  ödenecektir.
      
    21-Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Amatör Spor Kulüpleri  Konfederasyonunca ücret bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez.
 
 TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ …. 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.