U17 Türkiye Şampiyonu İnegölspor oldu

Ekleme Tarihi 2.7.2018

Zonguldak’ta oynanan 2017-2018 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası Final birincisi Bursa İnegölspor oldu.

U17 kategorisine 75 ilden 1548 takım arasından illerde dereceye giren 127 takımın katılımı ile başlayan şampiyona 30 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Zonguldak’ta oynanan yarı final ve Final müsabakaları ile sonuçlandı.

Zonguldak Kemal Köksal Stadı’nda oynanan final müsabakasında 4 - 1 üstünlük sağlayan İnegölspor Türkiye Birincisi olurken Adana Seyhan Belediyespor Türkiye İkincisi oldu. Üçüncülük müsabakasında ise Sakarya Harbişspor’u 4 -1 yenen Samsun Atakum Belediyespor Türkiye Üçüncüsü oldu.

Zonguldak’ta düzenlenen organizasyona katkıları nedeniyle TFF'nin hazırlamış olduğu teşekkür plaketleri Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel’e TFF Genel Sekreter Yardımcısı ve TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir’e Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, Zonguldak Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç’a Bursa ASKF Başkanı Osman Kılıç ve Zonguldak İl Hakem Kurulu Başkanı Evren Atış’a TASKK Mali Sekreteri Hatip Çopur tarafından verildi.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ve Zonguldak Kömürspor Kulübü Başkanı Süleyman Caner tarafından verildi.

Zonguldak’ta yapılan Şampiyonayı, TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, Genel Sekreter Abdullah Albunar, Genel Başkan Yardımcısı Şener Aydın, Mali Sekreter Hatip Çopur, Zonguldak ASKF Başkanı Kemal Demir, Bursa ASKF Başkanı Osman Kılıç, Bolu ASKF Başkanı Zekeriya Gökmen, Adana ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, Karabük ASKF Başkanı İhsan Çevik, Bartın ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk ve Futbol İl Temsilcileri, yöneticileri, Zonguldak TÜFAD Başkanı Ahmet Birdal ile çok sayıda sporsever izledi.

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.