Adana Askf’den ‘‘Amatör Spora Onur Ödülleri’’ Töreni

Ekleme Tarihi 10.10.2018

Adana’da amatör spora uzun yıllar hizmet etmiş amatör sporun tüm zorluklarına göğüs germiş 21 amatör spor dostuna AMATÖR SPORA ADANMIŞ HAYATLAR ONUR ÖDÜLÜ Beşocak Fatih Terim stadında düzenlenen törenle takdim edildi.

Törene Adana Vali Yardımcısı Bilal Özkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Razaman Akyürek, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Adana ASKF Başkanı Dt Ahmet Bozan ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

 Törende bir konuşma yapan Adana ASKF başkanı Dt. Ahmet Bozan, Bugün bizim en mutlu olduğumuz gün. Amatör sporun uzun yıllar çilesini çeken ve bu anlamda tabiri caizse hayatı amatör spor olmuş, evinden işinden zamanını ayırarak gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve kahve köşelerinden alıp spora kazandıran, onlara doğru yolu gösteren, disiplinli çalışmayı aşılayan ''Kahramanlarımıza'' ödül verilmesi tarifi imkansız bir duygu yaşıyoruz dedi.

Törende Amatör spor temsilcilerine hitap eden Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek “ Göreve geldiğimizde 90 bin olan lisanslı sporcu sayısını ikiye katladık. Kulüplerimizin sıkıntılarını biliyoruz. Sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Amacımız milli takımlara yeni sporcular kazandırmaktadır” dedi. 

 Adana Vali Yardımcısı Bilal Özkan ise konuşmasında, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın amatör spora ve sporcuya verdiği önemi vurguladı.

Özkan, valilik olarak amatör spora desteklerinin devam edeceğini belirterek “ Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları düzenlemek ve orada başarılı olmak için amatör sporcu sayımızı arttırmamız gerekiyor. Valimiz Mahmut Demirtaş’ın direktifleri doğrultusunda her zaman sporun yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Tören sonunda 2018-2019 sezonu Adana Amatör ligler açılışı da gerçekleştirildi.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.