Adana’da İlkyardımcı Eğitimi Yapıldı

Ekleme Tarihi 8.11.2018

Adana ASKF ve Sağlık İl Müdürlüğü katkılarıyla perifer sahalarda ve diğer sahalarda müsabaka sağlıkçısı olarak görev yapması planlanan kişilere Adana ASKF Ali Gülleri Spor Merkezi Toplantı Salonunda İlkyardım Eğitim Kursu verildi.

Sağlık İl Müdürlüğü İlkyardım ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından verilen ve 2 gün süren kurs teorik ve pratik olarak verildi. Dersler sonrası aday kursiyerler teorik ve pratik sınava tabi alındılar. Kursta başarılı olan kursiyerlere İlkyardımcı Sertifikası verilecek. 3 yıl boyunca geçerli olacak İlkyardımcı Sertifikası alan kursiyerler sahalarda ve özel yaşamlarında acil durumlarda müdahale edecek donanıma kavuşacaklar.

 Düzenlenen ilkyardım kursuna katılan kursiyerlere başarı dileklerini ileten ASKF Başkanı Dt Ahmet Bozan;

‘’Müsabakalarda yaşanan sağlıkçı problemi ile ilgili ASKF olarak müdahil olmak ve minimuma indirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız, dolayısyla her sahada sağlıkçı olmasını temin etmek için bu çabalar içine girdik.

 23. ölüm yıldönümünde andığımız önceki başkanlarımızdan Tahir Boğa’nın isminin verildiği bu kursumuza katılan kursiyerlere ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.