Atıcılıkta Murat İlbilgi’den Büyük Başarı

Ekleme Tarihi 6.8.2018

Milli sporcu Murat İlbilgi, atıcılıkta Trap-Skeet Avrupa Şampiyonası Trap Genç Erkekler kategorisinde altın madalya kazandı.

Avusturya’nın Leobersdorf kentinde 30 Temmuz -13 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen şampiyonada yarışan Milli sporcu, sıralama müsabakasında 121 puan atarak finalde yarışma hakkı kazandı. 

Aynı zamanda Kocaeli TOHM sporcusu da olan Murat İlbilgi, final müsabakasında da 38 puan kazanarak altın madalyanın sahibi oldu.

Bakan Mehmet Kasapoğlu’ndan  Milli Sporcu İlbilgi’ye Tebrik 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu,  Atıcılıkta Trap-Skeet Avrupa Şampiyonası Trap Genç Erkekler kategorisinde altın madalya kazanan Murat İlbilgi’yi tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu’nun tebrik mesajı şöyle;

“Avusturya’nın Leobersdorf kentinde gerçekleşen Atıcılık Trap-Skeet Avrupa Şampiyonası’nda Trap Genç Erkekler kategorisinde altın madalya kazanan Murat İlbilgi’yi kutluyorum. Milli sporcumuz, şampiyonada gösterdiği başarılı performansla  Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çekerek bizleri gururlandırdı. Aynı zamanda Kocaeli TOHM sporcusu da olan İlbilgi kardeşimizin Tokyo 2020 sürecinde başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum. Bu değerli derecenin kazanılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.”

 

 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.