Bakan Osman Aşkın Bak Rafting Yaptı

Ekleme Tarihi 25.6.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'nin Ardeşen ile Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki Fırtına Vadisi'nde rafting yaptı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Rize'nin Ardeşen ile Çamlıhemşin ilçeleri arasındaki Fırtına Vadisi'nde rafting yaptı.

Bakan Bak Osman Aşkın Bak ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Türkiye Rafting Federasyonu Başkan Yardımcısı Fikret Yardımcı ve diğer ilgililere rafting antrenörü tarafından brifing verildi.

Bilgilendirmenin ardından Bakan Osman Aşkın Bak, profesyonel sporcularla 3 kilometrelik alanda rafting yaptı. Zorlu su parkurunda keyifli anlar yaşayan Bak ve beraberindekiler, parkuru yarım saatte tamamladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, raftingin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fırtına Vadisi'nin turizm ve önemli bir su sporu potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Fırtına Vadisi'nin dünya çapında bir parkur olduğuna işaret eden Bakan Osman Aşkın Bak, kendisinin de daha önce bölgede rafting yaptığını belirtti.

Bakan Osman Aşkın Bak, Fırtına Vadisi'nde raftingin çok eski yıllara dayandığına dikkati çekerek, "Rize'de ön plana çıkan bir spor. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu bünyesindeki raftingi bağımsız federasyon haline getirdik. Özellikle raftinge tüm dünyada çok yoğun bir ilgi var ve turizm açısından da çok önemli." ifadelerini kullandı.

Raftingde önemli yol katettiklerinin altını çizen Bakan Osman Aşkın Bak, şöyle devam etti:

"Japonya'da yapılan son Dünya Şampiyonası'nda şampiyon olduk. Çok büyük organizasyonlar gerçekleştireceğiz. Fırtına Vadisi'nin doğal güzellikleri de son derece önemli. Bölgenin turizm ekseninde gelişmesi, Rize-Artvin Havalimanı'nın, ardından kayak tesisinin yapılması, Fırtına'da su sporları merkezi yapılması ile bölgemiz sporda çok ileri gidecek."

Bakan Osman Aşkın Bak, adrenalin ağırlıklı sporlar arasında raftingin yanı sıra zipline yapıldığını kaydederek, bölgenin bu bakımdan da önemli bir merkez olduğunu sözlerine ekledi. 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.