Bakan Osman Aşkın Bak Rize'de

Ekleme Tarihi 7.6.2018

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na Ali Koç'un seçilmesiyle ilgili, "Fenerbahçe Kulübü'nün başarısı, güçlü olması, Türk sporu açısından bizim için çok önemli. Özellikle olimpiyatlar ve amatör branşlar için önemli." dedi.

Bakan Osman Aşkın Bak, 24 Haziran seçimleri kapsamında geldiği Rize'nin Ardeşen ilçesinde Ardeşen Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Hakan Gültekin'den bilgi aldı. Bak, daha sonra esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Esnaf ziyareti sırasında sokak arasında futbol oynayan çocukları bir süre izleyen Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra aralarına dahil olarak çocuklarla oynadı. Bak, oyun sonrasında çocuklara forma ve futbol topu dağıttı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bak, Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı'na seçilmesinin ardından Ali Koç'u telefonla arayarak tebrik ettiğini belirtti.

Bakan Bak, Fenerbahçe'deki seçime ilişkin "Herkesin konuştuğu önemli bir seçimdi. Fenerbahçe Kulübü, Türk futbolunda önemli bir yere sahip. Fenerbahçe Kulübü'ne uzun yıllar başkanlık etmiş Aziz Yıldırım başkanlıktan ayrıldı. Yerine delegelerin onayı ile Ali Koç seçildi. Fenerbahçe Kulübü yeni ufuklara yürüyor. Fenerbahçe Kulübü'nün başarısı, güçlü olması, Türk sporu açısından bizim için çok önemli. Özellikle olimpiyatlar ve amatör branşlar için önemli." diye konuştu.

Ali Koç'un başarılı bir iş adamı olduğunun altını çizen Bak, "Güçlü bir kaynakla geliyor. İnanıyoruz ki Türk sporunda Fenerbahçe, özellikle Avrupa kupalarında ve ligde önemli başarılara imza atacaktır. Fenerbahçe büyük bir camia. Bizim için kulüplerin güçlü olması çok önemli. Türk sporu için önemli bir yola daha giriyoruz. Biz Türk sporunun uluslararası alanda başarılı olmasını istiyoruz. Güçlü kulüplerle bir arada olmasını istiyoruz. Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi kulüplerin hem ekonomik hem de yönetimsel olarak güçlü noktalara gelmesi, Avrupa'da söz sahibi olması ve altını çizerek söylüyorum, altyapıya yatırım yapmaları Türk sporunun kazancı. Amatör branşlara yatırım yapmaları bizim için kazanç." değerlendirmesinde bulundu. 

Bakan Osman Aşkın Bak, Ali Koç ve yönetimine başarı diledi.

"Çaykur Rizespor güçlü bir kulüp"

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, bir gazetecinin, Çaykur Rizespor'un transfer yapmakta zorlandığını, bunun nedeninin eski teknik direktör Hikmet Karaman'ın kulüpten alacakları için icra başlatması olduğunu ifade etmesi üzerine, şunları kaydetti:

"Çaykur Rizespor güçlü bir kulüp. O konularla çok engellenecek bir konumda değil. Çaykur Rizespor yöneticileri ve camiası güzel bir yapılanma ve transfer ile takımın daha iyi yerlere gelmesi için çalışacak. Bu konular aşılır. Tempoyu artırıp güzel çalışmalar yapılacaktır. Karaman ile yaşanan gelişmeler işveren ile çalışan arasındaki mesele. Kamuoyu takdir edecektir."

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.