Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Hatay’da Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 25.6.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğünce Hatay’da 44 amatör spor kulübüne toplamda 233.000 TL nakdi yardım yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M. Cemil Şensöz; “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp sporu bir yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanımız, Amatör Futbol Kulüplerine maddi destek sözü vermişti. Geçtiğimiz ekim ayında malzeme yardımında bulunan Bakanlığımız amatör kulüplerimize verdiği önemi bir kez daha göstermiş ve 44 amatör futbol kulübümüze toplam 233.000 TL maddi destekte bulunmuştur. Amatör kulüplerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk ise; “Kulüplerimizin çok büyük maddi sıkıntılar çektiği bugünlerde desteklerini kulüplerimizden esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın BAK'a, Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN'a, ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ'e desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, bu maddi yardımın adeta ilaç gibi geldiğini söylemek istiyorum.” dedi.

Törende  amatör kulüplere yapılacak nakdi yardım için hazırlanan 233.000.-TL’lik sembolik yardım çeki Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü M.Cemil Şensöz tarafından Hatay ASKF Başkanı Mehmet Öztürk’e teslim edildi.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.