Kardeşlik İçin Paslaş Ve Paylaş' Futbol Turnuvası Hatay'da Yapıldı

Ekleme Tarihi 3.10.2018

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, 'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' sloganıyla gerçekleştirilen Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi futbol turnuvası Hatay'ın Arsuz ilçesinde yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sosyal uyum projesi kapsamında Suriye'den Türkiye'ye göç etmek zorunda kalan Suriyeli gençler ile Türk gençlerinin birlikte sportif faaliyetlerle kaynaştırılması amacıyla düzenlen 'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' futbol turnuvası 25 ilin katılımıyla gerçekleştirildi.

17-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Hatay'ın Arsuz ilçesi Uluçınar Gençlik Kampında gerçekleştirilen turnuvanın final maçı öncesi Süper Lig'de mücadele etmiş eski futbolcular Giray Kaçar, Bülent Akın, Mehmet Nas, Emrah Bozkurt ve Elyasa Süme'nin katılımıyla bir gösteri maçı yapıldı.
Süper Lig'de mücadele etmiş eski futbolcular ile programa katılan Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin  oluşturduğu takım, Suriyeli gençlerin oluşturduğu futbol takımı ile gösteri maçında karşı karşıya geldi.

'Kardeşlik için Paslaş ve Paylaş' sloganıyla gerçekleştirilen Sosyal Uyum ve Gençlik Katılımı Projesi futbol turnuvası gösteri maçı kıyasıya mücadele sahne oldu. Dostluğun kazandığı maçın sonunda hep birlikte fotoğraf çektirildi. Taraftarlar, eski milli futbolculara yoğun ilgi gösterirken, bol bol fotoğraf çektirdiler. 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.