Konya’da 4. Uluslararası Öğrenci Futbol Turnuvası Şampiyonu Fildişi Oldu

Ekleme Tarihi 18.5.2018

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Konya ASKF işbirliği ile gerçekleşen BAŞKANLIK KUPASI Konya’da öğrenim gören yabancı uyruklu lise ve üniversite öğrencileri arasında yapılan 4. Uluslararası Futbol Turnuvası sona erdi.

Barış, kardeşlik ve dostluğun vurgulandığı, farklı ülkelerden öğrenciler arası bağların kuvvetlendiği turnuva, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük ilgi gördü. 30 farklı ülke ve 52 milletten 400 öğrenci tarafından oluşturulan, üniversite kategorisinden 28, lise kategorisinden de 12 takımın mücadele verdiği turnuva, Dumlupınar Spor Tesisleri’nde oynandı.

 
Turnuva sonunda oynanan final maçlarında; Lise kategorisinde Alaaddin Çodem takımını 4-2 mağlup eden Kartal liselerde şampiyon oldu. Üniversite kategorisinde ise Çad'ı 4-3 yenen Fildişi üniversitelerde şampiyonluğa kavuştu.
 
Ödül töreninde dereceye giren takımlara kupa, madalya ve hediyeleri; Konya Büyükşehir Belediyesi, Dış İlişkiler Daire Başkanı Selim Yücel Güleç ile Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Mustafa Okçu, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri Mehmet Yaman ile İbrahim Karabacak, Uluslararası İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mevlüt Özdemir ve diğer protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
 
Tören sonrasında tüm takımlara ve misafirlere geleneksel Konya Pilavı ikramında bulunuldu.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada; Turnuvaya katılan tüm takımları kutlarken, emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.