Manisa Büyükşehir Belediyesinden Amatörlere Nakdi Yardım

Ekleme Tarihi 22.3.2019

Manisa Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerine toplamda 260 bin TL nakdi yardımda bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Oda ve Dernekler Hizmet Binası Seminer Salonu’nda düzenlenen törenle Manisa ASKF Başkanı Erol Timur’a yardım çekini takdim etti.

Törene, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Bilgen, Manisa ASKF Başkanı Erol Timur ve spor kulüplerinin yöneticileri ile sporcular katıldı.

 Saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşma yapan Manisa ASKF Başkanı Erol Timur, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e amatör spor kulüplerine 2014 yılından beri verdiği destek nedeniyle teşekkür etti.

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen amatör spor kulüplerine nakdi yardım töreni vesilesiyle amatör spor kulüpleri yöneticileri ve sporcularıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Toplam 65 kulübümüze 4’er bin lira olmak üzere 260 bin liralık yardım yapıyoruz. Çam sakızı çoban armağanı ya da çorbada tuzumuz olsun anlayışıyla bu desteği yapıyoruz. Helali hoş olsun. İnşallah yaptığımız bu yardımlar, Manisa’mıza başarı olarak geri dönecektir. Sonuç itibariyle çocuklarımız ve gençlerimiz, bu yardımlar aracılığıyla kendilerini geliştirecekler” dedi.

 Manisa’nın kültürün, sanatın ve sosyal aktivitelerin yanı sıra sporda da adından sıkça söz ettiren önemli bir şehir olduğunu belirten Başkan Ergün, “Bizler de Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime ve spora büyük önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, iyi eğitim almış her genç, ülkemizin geleceği ve aydınlığı için birer ışık oluyor. Spor yapan çocuklarımız paylaşmayı, disiplini ve güzel ahlaklı olmayı öğreniyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.