Milli Yüzücü Öğretir'in Olimpiyat Sevinci

Ekleme Tarihi 19.4.2019

2020 Tokyo Olimpiyatları Oyunları'na katılma hakkı kazanan Milli yüzücü Berkay Ömer Öğretir, aynı zamanda Türkiye rekorunun da sahibi oldu. Duygularını paylaşan milli yüzücü, "Olimpiyatlar, küçüklüğümden beri hayal ettiğim bir şeydi" diyerek hedefinin finalde yüzmek olduğunu belirtti.

Milli yüzücü Berkay Ömer Öğretir, Türkiye Turkcell Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmelerinde 100 metre kurbağalamada 59.54'lük derecesiyle olimpiyat A barajını geçerek  2020 Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkı elde etti. Çalışmalarına devam eden Bursalı yüzücü, aynı zamanda Türkiye rekorunun da sahibi olurken, genç yaşına rağmen elde ettiği başarılarla takdir topladı. 21 yaşındaki yüzücü Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. 

Yüzme sporuna 10 yıl öncesinde başladığını belirten genç yüzücü, "Son 6 yılda profesyonel olarak çalışmalarımı sürdürüyorum. Özellikle yaklaşık 5 yıl öncesinde Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi (TOHM) projesiyle birlikte yeni bir serüven başladı. Hedefimiz Japonya'nın Tokyo kentinde düzenlenecek olan 2020 Olimpiyat Oyunları'ydı. Bunun için yoğun tempoda çalıştık. Özellikle son yıllardaki çalışmalarımızı olimpiyatlara yönelik oluşturduk. Neticesinde bu hakkı kazandım. Haftada 6 gün, 8-9 su antrenmanıyla hazırlıklarıma devam ediyorum" diye konuştu.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.