Muş Valiliğinden Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği

Ekleme Tarihi 24.9.2018

Muş Valisi Aziz Yıldırım tarafından Muş’ta faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine sezon öncesi spor malzemesi yardımı yapıldı.

Malzeme dağıtım töreni Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor salonunda amatör spor kulüp temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Törene Muş Valisi Aziz Yıldırım, Muş ASKF Başkanı Kemal Türkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hamdullah Kardaş, amatör spor kulüplerinin temsilcileri ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Muş Valisi Aziz Yıldırım; “ İlimizde Amatör Spor Kulübü olarak yaklaşık 22 tane aktif kulübümüz var. Biz bu kulüplerimize eşofman, forma, ayakkabı vs. aynı miktarda olmak üzere malzeme dağıtımı yapıyoruz. Böylelikle bir miktar üzerlerindeki yükü azaltmaya çalışıyoruz. Gönül ister ki herkese daha fazla yardım edelim lakin yapamıyoruz. Bu spor kulüplerine amatör denmesinde ki amaç sporun yapılmasında gönüllüğün önde gelmesinden dolayıdır. Yetenekli sporcularımızın iyi yerlere gelmeleri en büyük temennimizdir. Kabiliyetli olan çocuklarımız kendilerini belli etmekle beraber, eğitimlerini de bu yönde sürdürmeyi Spor Liselerine yahut Beden Eğitimi ve Spor Okullarına yönelmektedirler. Tüm sporcu kardeşlerimize bu yolda başarılar diliyorum. Keyifli mücadelelerini inşallah hep birlikte izleriz.” dedi.

Vali Aziz Yıldırım'a amatör spor kulüplerine katkılarından dolayı ASKF Başkanı Kemal Türkan tarafından teşekkür edilerek amatörler adına  plaket takdim edildi. Daha sonra Vali Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet kulüp başkanlarına ve sporculara malzemelerini dağıttı.

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.