Ömer Remzi Arıkan’ı Toprağa Verdik

Ekleme Tarihi 25.6.2015

Konfederasyonumuz 1982-1997 yılları arası Yönetim Kurulu Üyeliği, 1997-2014 yılları arası Genel Sekreterlik görevi yapan Av. Ömer Remzi ARIKAN Ankara Kocatepe Camii’nde kılınan öğle namazı sonrası Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

ARIKAN’ın cenaze törenine TASKK önceki Genel Başkanı Mehmet BAYKAN, Genel Başkan Ali DÜŞMEZ, TASKK Onursal Başkanı Rıza SÜMER, Genel Sekreter Adnan ERSAN, Genel Başkan Yardımcısı ve Adana ASKF Başkanı Ali GÜLLERİ, Genel Başkan Yardımcısı Fahrettin ESERDİ, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir ASKF Başkanı Kadri YATKIN, Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun ASKF Başkanı Şener AYDIN, Mali Sekreter Hatip ÇOPUR, Sosyal İşler Sekreteri ve Kütahya ASKF Başkanı Murat CENGİZ, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi ve Manisa ASKF Başkanı İsmail AYDIN, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla ASKF Başkanı Mehmet TOP, TASKK Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi DAYAN, Adana ASKF Genel Sekreteri Zeki AYSAN, Genel Başkan Vekili Tuncer AKDOĞAN, Antalya ASKF Başkanı Metin BULUT, Antalya ASKF Genel Sekreteri Mustafa AKMANOĞLU, Antalya Futbol İl Temsilcisi İsmail ŞENER, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer TAŞPINAR, TFF Amatör İşler Kurulu Üyeleri Mevlüt ATASEVEN ve Ahmet KÖKSALAN, Önceki Dönem Spor Genel Müdür Yardımcısı Sezai BAĞBAŞI, Önceki Dönem Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Kenan NOHUT, Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Tacar ÇAĞLAR, Başkan Vekili İsmail AYDIN, Raportör Egemen MAGAT ve Üye Zübeyt AYDIN, önceki dönem Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Talay ŞENOL, Ankara ASKF’den Genel Sekreter Engin BOZKAYA, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet BURAN, Bayram AKYER, Mustafa YILDIZ, Saha Komiserleri Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet ÖZEN, TFF Merkez Hakem Kurulu Üyesi Metin TOKAT, Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Celal MUTLU, TFF Temsilciler Kurulu Üyesi Hasan ÜSKÜPLÜ, TASKK önceki dönem Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin AR ve Aydil ÇEVEN, ailesi, yakınları ve spor camiası katıldı.
 
Sevgili önceki Genel Sekreterimiz Av. Ömer Remzi ARIKAN’a Allah’tan rahmet, ailesine ve spor camiasına başsağlığı dileriz.
 
ÖMER REMZİ ARIKAN’IN ÖZGEÇMİŞİ
Ankara doğumlu olan Ömer Remzi Arıkan ilk, orta ve lise tahsilini Ankara’da Ulus İlkokulu, Cebeci Ortaokulu ve Ankara Gazi Lisesinde tamamladı. Lise döneminde voleybol ve futbol oynadı. 1965 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.  
Avukatlık stajını bitirdikten sonra Ankara Barosu’na katılmış ve serbest Avukat olarak mesleğine başlamış ve devam etmektedir.
2 yıllık askerlik görevini Polatlı Topçu Okulu ve Erzurum – Hasankale’de tamamladı. Ankara’nın çeşitli spor kulüplerinde yöneticilik ve başkanlık görevlerinde bulundu. Ankara İl Ceza Kurulu Üyeliği ve Başkanlık göreviyle Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulunda altı yıla yakın hizmet yaptı. Daha sonra Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel  Futbol ve Amatör Futbol Disiplin Kurulu Üyelik ve Başkanlık görevlerinde bulundu.
Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu Başkanlığı görevini 9 yıl süre ile sürdüren Arıkan, Futbol Federasyonu Genel Kurul delegeliği, Bağımsız Spor Federasyonlarından  Basketbol, Voleybol, Hentbol, Kano, Okçuluk, Okul Sporları, Tenis, Kick Boks, Dağcılık, Taekwando, Satranç, Atletizm, Herkes İçin Spor, Buz Pateni, Geleneksel Spor Dalları, Modern Pentatlon, Boks, Yelken, Atıcılık, Avcılık, Motosiklet, Judo ve Kuraş, Kayak, Kızak, Sutopu, Bocce Bowling ve Dart, Otomobil Sporları Federasyonlarında genel kurul delegeliği ve birçok Bağımsız Federasyonunun  genel kurullarında Divan Başkanlığı yapmıştır.
Arıkan, 1980 yılında yönetimine girdiği  Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonununda Genel Başkan Yardımcısı olarak 4 yıl süre ile görev yaptı. 9 Ocak 1982 yılındaki 1.Olağan Genel Kurulunda yönetimine girdiği Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonununda çeşitli kademelerde görev üstlendi. 1997-2014 yılları arası Genel Sekreter olarak görev yapmıştır.
Belma ve Hatice isminde  2 kızı,  Begüm ve İlayda isminde 2 kız torunu vardır.
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.