Taskk 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Ekleme Tarihi 29.4.2013

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'nun (TASKK) 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı Mersin'de yapıldı. Toplantıya, Gençlik ve Spor Genel Müdürü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan, TASKK Genel Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım ile 81 ilin ASKF başkanı katıldı.

Toplantı Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz şehitlerimiz adına bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TASKK Genel Başkanı ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, son yıllarda amatör sporda çok ciddi işlerin yapıldığını ama spor, sporcular ve camia adına yapılacak önemli işlerin de bulunduğunu ifade etti.
Bugün yakaladıkları birliği bozmadan yollarına devam etmeleri gerektiğini belirten Düşmez, "İşlerin tırmanmaya başladığı dönemler, kısacası camiaların ortamlarının en iyi olduğu dönemler insanların en zayıf olduğu dönemlerdir. Bu yüzden bu çalışma azmi ve birliktelikle yolumuza devam etmeliyiz. Sizin ciddi desteklerini görüyorum. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan 'Sağlık Protokolü' hakkında da bilgi aktaran Düşmez, "Sosyal Güvenlik Yasası'ndan yararlanmayan sporcularımızın lisansları ile sosyal güvenlik hizmetini devlet hastanelerinden alabilmesinin önü açıldı. İnanılmaz bir hizmet olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan ise, göreve geldi
ği ilk günden itibaren spor dünyasını mahcup etmemek adına bir performans gayreti sergilediklerini vurgulayarak, "Öyle bir yapıda çalışıyoruz ki 2002 yılında Spor Teşkilatı'nın yaptığı ihale sayısı 2, takip ettiği inşaat sayısı ise 30 civarında. Bugün itibariyle Spor Teşkilatı 718 tesisin yapım işini takip ediyor. 718 tesisin bugün için tamamlandığını varsayarsanız 2,5 milyar TL gibi bir bütçenin yönetildiğini görmek durumundayız" ifadelerini kullandı.
 
TASKK 33. Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın 2. Bölümünde gündem gereği 2013 Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörlüğü Akdeniz Oyunlarının Mersin’de yapılacağı spor tesislerinin inşaatı ve tamamlanan tesisler hakkında sunum yaparak bilgi verdi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Sağlık Protokolü ile Road Show Tır Projesi hakkında Genel Başkan Ali DÜŞMEZ tarafından bilgi verildi.
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Ligleri Türkiye finalleri ve BAL müsabakaları hakkında Genel Başkan Yardımcısı Adnan ERSAN Başkanlar Kurulu üyelerini bilgilendirdi.
Ayrıca Nıke Halı Saha Üniversiteler Ligi’nin genel bilgilendirmesi ile ASKF’lerimizin her zaman olduğu gibi üniversiteler ayağında da desteklerinin devam etmesi noktasında şu ana kadar yapılan çalışmalar hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah ALBUNAR tarafından bilgi verildi.
Toplantı ASKF Başkanlarının öneri ve taleplerini içeren konuşmalarının ardından Genel Başkan Ali DÜŞMEZ’in kapanış konuşması ile son buldu.
 
 
 
 
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.