TASKK Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası Elazığ'da Yapıldı

Ekleme Tarihi 9.7.2018

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2018 faaliyet programında yer alan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına düzenlenen 1. TASKK Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Ferdi Kick Boks Şampiyonası Elazığ Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonu'nda yaklaşık 5.000 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu adına Elazığ’da yapılan şampiyonayı Genel Başkan Vekili Fahrettin Eserdi, Genel Sekreter Abdullah Albunar ile Genel Sekreter Yardımcısı ve Elazığ ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları izledi.

TASKK adının verildiği şampiyona nedeniyle Konfederasyon adına Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’ya plaket takdim edildi.

Plaket töreninde konuşan Genel Başkan Vekili Fahrettin Eserdi konuşmasında; “Genel Başkanımız Ali Düşmez’in size selamını getirdim. Genel Başkanın yoğun programı nedeniyle çok istemesine rağmen şampiyonaya katılamadı. Şampiyonaya katılan tüm sporcu kardeşlerimize başarılar diledi. Bu vesile ile şampiyonanın Elazığ’da Konfederasyonumuz adına yapılmasından dolayı başta Federasyon Başkanı Salim Kayıcı olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür eder, sporculara başarılar dilerim.” dedi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonasının ilk 3 gününde büyükler ve gençler kategorisinde full contact, light contact ve kick light branşlarında gerçekleştirilen müsabakaların sonunda 68 sporcu milli takıma seçildi.

En fazla puan alan sporcular Gençler Dünya Kick Boks Şampiyonası için 15-23 Eylül tarihlerinde İtalya'da, Büyükler Avrupa Kick Boks Şampiyonası için 13-21 Ekim'de Slovakya'da ve 17-25 Kasım'da Slovenya'da ülkemizi temsil edecek.

 

İlgili Görseller

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.