Türk-alman Gençlik Ve Spor Karma Uzmanlar Komisyonu Taskk’ı Ziyaret Etti

Ekleme Tarihi 8.3.2016

Federal Almanya Cumhuriyeti ile ülkemiz arasında 1994 tarihinde imzalanmış olan "Gençliğe Yönelik Politikalarda İşbirliği Hakkında Protokol" uyarınca

Türk-Alman Karma Uzmanlar Komisyonu’nun uzman heyetlerinin iki ülke arasında karşılıklı yapılan ziyaretler kapsamında 06-09 Mart 2016 tarihleri arasında Alman Sporcu Gençlik Örgütü Başkanlığından Türkiye’ye gelen üst düzey heyet bir takım temaslarda bulunuyor.

8 Mart 2016 tarihinde Konfederasyonumuzu ziyaret eden heyete TASKK çalışmaları hakkında bilgi verildi.
Ziyarette TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ, Genel Sekreter Adnan ERSAN, Genel Başkan Yardımcıları Fahrettin ESERDİ, B. Cahit ERDEM ve Remzi AY, Genel Sekreter Yrd. Abdullah ALBUNAR, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat CENGİZ ve Murat KANDAZOĞLU bulundular.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan SGM Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer KALKAN, Bakanlık Dış İlişkiler Daire Başkanlığı Uzmanı Dicle AKINCI ile uzmanlar heyeti katıldı.
Alman heyetini ise Alman Sporcu Gençlik Örgütü temsilcisi Ferdinand  Rissom, Almanya Paralimpik Spor Konfederasyonu Temsilcisi Cora Hengst, Sporcu Gençlik Örgütü Temsilcisi Jens Wortmann temsil ettiler.
TASKK’da, öncelikle TASKK’ın tanıtımını yapan, faaliyetlerini anlatan 15 dakikalık slayt gösterisi yapıldı.
Daha sonra karşılıklı soru-cevap bölümüyle devam eden ziyarette her iki kesimde önümüzdeki dönemde ilişkileri sıklaştırarak devam ettirilmesi konusunda görüş birliğine vardı.
Ziyaret sonrası TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ Alman Heyeti Yöneticisi Ferdinand Rissom’a ziyaretin anısına bir plaket, Alman Heyeti de DSJ örgütünün flamasını Ali DÜŞMEZ’e verdi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Gazi Mahallesi Silahtar Cad. No:104 Yenimahalle / ANKARA

0(312) 425 30 57

0(312) 417 33 74

info@taskk.org.tr

Yazılım&Tasarım OMEDYA
Tüm Hakları Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.