AHMET BOZAN

SPONSORLUK VE KAYNAK KULLANDIRMA SEK.

Spor hayatına küçük yaşlarda futbol oynayarak başladı. Adana Gümrükspor ile başlayan amatör futbolculuk hayatına büyükler kategorisine kadar devam etti. Daha sonra Emekspor, Tahsilli ve SSK Sporda futbol oynadı.

Diş Hekimliği Fakültesine başlaması nedeniyle futbol yaşantısına ara verdi. Güneyyıldızı Spor Kulübü ile başlayan amatör spor kulüp yöneticiliğini uzun yıllar devam ettirdi. Daha sonra Çukurova Press Havuzlubahçe Spor Kulübü'nün kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve As Başkanlık görevini sürdürdü.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan 8000'e yakın sporcusu bulunan Adana Gençlik ve Spor Kulübü Başkanlığına seçilerek tüm branşlarla iç içe spor yöneticiliğine devam etti. Binlerce sporcu ile çok farklı branşlarda Türkiye ve Dünya dereceleri kazandı.

Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda üç dönem aktif görevlerde bulundu. ASKF Genel Sekreter Yardımcılığı ve ASKF Başkan Yardımcılığı yaptı. 2017 Olağan Genel Kurul ile birlikte Adana ASKF Başkanı seçildi. 2021 yılında tekrar başkanlığa seçilerek Adana ASKF Başkanlığına devam etmiştir.

Türkiye Su Topu Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği görevine getirildi. Çeşitli dal Federasyonlarında genel kurul delegeliği görevlerinde bulundu.

2017-2021 yılları arasında TASKK Dış İlişkiler Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Aktif olarak TASKK Yönetim Kurulu üyeliği devam etmektedir.

Tüm hakları Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na aittir.